A100 Split-Bol-Stari Grad- Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Makarska-Split

Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split

A100 Split-Bol-Stari Grad- Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Makarska-Split

  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Eden, Comfort

Sobota

Split, (WR,D)
Nalodění (check-in) v přístavu Split, uvítání, ve večerních hodinách je večeře, ubytování na palubě.

Neděle

Split-Bol-Stari Grad, (B,L)
Zakotvení v Bolu, v malé vesničce na ostrově Brač, s možností se vykoupat na proslulé pláži v Dalmácii - Zlatni rat. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Budeme pokračovat směrem ke Stari Gradu na ostrově Hvar. Strávíte večer a noc ve Stari Gradu, jednoho z nejstarších měst v Evropě.

Pondělí

Stari Grad-Hvar-ostrov Korčula, pondělí (B,L)
Ráno vyplujeme směrem na Hvar, jeden z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu, který je místem setkávání světových celebrit. „Při pěší procházce městem Hvar uvidíte mimo jiné i budovu nejstaršího veřejného divadla v Evropě (starší než je Shakespearovo divadlo v Anglii) a mnoho dalších historických památek. Poté vyplujeme k ostrovu Korčula, po cestě se zastávkou na koupání, v jedné z nedotčených zátok, v poledne oběd na palubě. V pozdních odpoledních hodinách připlujeme do Korčuly, označované za místo narození cestovatele Marco Pola a jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst ve Středozemním moři. Večer individuální program. Večeři si můžete vychutnat z jedné mnoha restaurací.

Úterý

ostrov Korčula-Dubrovník, (B, L)
Ráno vyplujeme do Dubrovníku, po cestě se zastávkou ke koupání, pokud to počasí dovolí. V poledne oběd na palubě lodi. V odpoledních hodinách doplujeme do Dubrovníku, „perly Jadranu“, města světového dědictví UNESCO. Strávíme noc v Dubrovníku. Budete mít možnost rezervovat si prohlídku Dubrovníku s transferem v ceně. Prožijete večer a noc v Dubrovníku.

Středa

Dubrovník–Národní park Mljet, (B, L, CD)
Ráno vyplujeme z Dubrovníku k ostrovu Mljet se zastávkou na koupání, pokud počasí dovolí, v poledne oběd na palubě. Chorvatský Zelený ostrov" vás hypnotizuje svou krásnou, nedotčenou přírodou a kulturním dědictvím. Připlujeme k „srdci Mljetu“ - Národního parku. Pokud chcete navštívit Národní park, musíme dojít pěšky k blízkému vstupu do parku a zakoupit si zde vstupenku. Projdete se kolem Velkého jezera a Malého jezera a loďkou se dostanete na ostrůvek St. Mary. V tento den je organizována „kapitánská večeře“ na palubě lodi, která je v ceně. Nocleh v kajutě na lodi v přístavu.

Čtvrtek

ostrov Mljet-Makarska, (B, L)
Našim dalším cílem bude město Makarská na pevnině, kde strávíme noc. Budete mít možnost si objednat exkurzi ochutnávky vína a vychutnat si a poznat tradiční dalmatské víno.

Pátek

Makarska-Split, (B,L)
Ráno vyplujeme do Splitu, zastavíme se po cestě na relaxační plavání v zátoce na ostrově Brač, pokud to počasí dovolí. Po obědě na palubě lodi dorazíme do Splitu a budete mít možnost rezervovat si prohlídku Splitu s průvodcem. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v kajutě lodi v přístavu Split.

Sobota

Split (check-out) (B)
po snídani na palubě odjezd do Vašich domovů.

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí během plavby ze Splitu do Dubrovníku a zpátky do Splitu.
  • Loď kategorie comfort, v kabině s vlastní koupelnou a klimatizací.
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd se 3 chody
  • 1× slavnostní „kapitánskou večeři“
  • Zásobník vody
  • Čerstvé ovoce každý den
  • Profesionální personál na lodi
  • Denní úklid kabiny
  • Manipulaci se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

  Turistická a přístavní taxa 35 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi
  • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře
  Výlety (fakultativní):
  • Vstup do Národního parku Mljet: do 25 EUR na osobu – (v závislosti na ročním období) – platí se za vstup. Průvodce zdarma.
  • DEGUSTACE VÍNA – Makarská – ochutnávka 5 druhů dalmatských vín: 24 EUR na osobu (minimálně 10 účastníků).
  • BALÍČEK CITY TOUR – památky Dubrovníku, Korčula, Hvar, Mljet, Split 120 EUR na osobu
  • Dubrovník + transfer: 47 EUR, Korčula: 19 EUR, Split: 17 EUR, Hvar: 17 EUR.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bol, Hvar, Split, Stari Grad

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 507
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

A100 Split-Bol-Stari Grad- Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Makarska-Split
  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split

Cena
31 850 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 507

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
31 850 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč