Termín:
21. 9. – 28. 9. 2019
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Sobota

Split, (WR, V)
Nalodění (check-in) v přístavu Split, uvítání, ve večerních hodinách je večeře, ubytování na palubě.

Neděle

ostrov Brač–Makarska, (S, O)
Po snídani na palubě vyplujeme k ostrovu Brač. Užijete si zde příjemnou procházku u moře a koupání, pokud to počasí dovolí. Navštívíme Pučišće, jedno z mnoha nádherných zátok a zálivů na Brači s možností návštěvy zdejší úžasné kamenické školy. V poledne oběd na palubě. Naším dalším cílem bude město Makarská na pevnině, kde strávíme noc. Budete mít možnost si objednat exkurzi ochutnávky vína a vychutnat si a poznat tradiční dalmatské víno.

Pondělí

Makarska–ostrov Korčula, (S, O)
Ráno vyplujeme na ostrov Korčula, známý jako místo narození cestovatele Marco Pola, po cestě se zastávkou ke koupání, pokud to počasí dovolí, relax a slunění na palubě, v poledne oběd na palubě lodi. V pozdních odpoledních hodinách připlujeme do Korčuly. Nejzachovalejší středověké město, má domy postaveny na půdorysu „rybí kostry“, což jí zaručovalo ochranu před nepříznivým počasím. Budete mít možnost rezervovat si pěší turistiku na Korčule.

Úterý

ostrov Korčula–Dubrovník, (S, O)
Ráno vyplujeme do Dubrovníku, po cestě se zastávkou ke koupání, pokud to počasí dovolí. V poledne oběd na palubě lodi. V odpoledních hodinách doplujeme do Dubrovníku, „perly Jadranu“, města světového dědictví UNESCO. Strávíme noc v Dubrovníku. Budete mít možnost rezervovat si prohlídku Dubrovníku s transferem v ceně.

Středa

Dubrovník–Národní park Mljet, (S, O, KV)
Ráno vyplujeme z Dubrovníku k ostrovu Mljet se zastávkou na koupání, pokud počasí dovolí, v poledne oběd na palubě. Chorvatský Zelený ostrov" vás hypnotizuje svou krásnou, nedotčenou přírodou a kulturním dědictvím. Připlujeme k „srdci Mljetu“ - Národního parku. Pokud chcete navštívit Národní park, musíme dojít pěšky k blízkému vstupu do parku a zakoupit si zde vstupenku. Projdete se kolem Velkého jezera a Malého jezera a loďkou se dostanete na ostrůvek St. Mary. V tento den je organizována „kapitánská večeře“ na palubě lodi, která je v ceně. Nocleh v kajutě na lodi v přístavu.

Čtvrtek

ostrov Mljet–ostrov Hvar, (S, O)
Ráno pokračujeme v naší dobrodružné cestě na ostrov Hvar, nejslunnější ostrov. Po cestě koupání, relax, v jedné z odlehlých zátok, pokud to počasí dovolí. V poledne oběd na lodi. V odpoledních hodinách doplujeme na ostrov Hvar. Obdivujte jedinečné kulturní dědictví města Hvar, neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. S jeho slunečním podnebím, přírodními krásami, výborným jídlem, vínem a sportovními nabídkami je Hvar nezapomenutelný. Budete mít možnost rezervovat si prohlídku Hvaru s průvodcem. Užijete si zde noc.
Poznámka: V důsledku limitované kapacity hvarského přístavu (v průběhu hlavní sezóny červenec a srpen) může dojít k alternativnímu kotvení naší lodi v přístavech Stari Grad nebo Jelsa. V takových případech organizujeme transfer z lodi do Hvaru a zpět autobusem.

Pátek

ostrov Hvar–Split, (S, O)
Ráno vyplujeme do Splitu, zastavíme se po cestě na relaxační plavání v zátoce Bobovišća na ostrově Brač, pokud to počasí dovolí. Po obědě na palubě lodi dorazíme do Splitu a budete mít možnost rezervovat si prohlídku Splitu s průvodcem. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v kajutě lodi v přístavu Split.

Sobota

Split (check-out)
po snídani na palubě odjezd do Vašich domovů.

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• 7 nocí během plavby ze Splitu do Dubrovníku a zpátky do Splitu.
• Loď kategorie comfort, v kabině s vlastní koupelnou a klimatizací.
• 7× snídaně formou bufetu
• 6× oběd se 3 chody
• 1× slavnostní „kapitánskou večeři“
• Voda 0,5 l. láhev na osobu a den
• Čerstvé ovoce každý den
• Profesionální personál na lodi
• Denní úklid kabiny
• Manipulaci se zavazadly
• Wi-Fi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

Turistická a přístavní taxa 35 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi
• Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře
Výlety (fakultativní):
• Vstup do Národního parku Mljet: do 25 EUR na osobu – (v závislosti na ročním období) – platí se za vstup. Průvodce zdarma.
• DEGUSTACE VÍNA – Makarská – ochutnávka 5 druhů dalmatských vín: 24 EUR na osobu (minimálně 10?účastníků).
• BALÍČEK CITY TOUR – památky Dubrovníku 47 EUR, Korčuly 19 EUR a Splitu 17 EUR na osobu
• EXCURSION BALÍČEK – zahrnuje prohlídky města Dubrovník, Korčula, Split, Hvar, Mljet a degustace vína v Makarské: až 134 EUR na osobu v závislosti na ročním období. (minimálně 10 účastníků

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dubrovník, Korčula, Makarská, Split

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.


A100 Split-Brač-Makarska-Korčula-Dubrovník-Mljet-Hvar-Split

Číslo zájezdu: 1276266
Chorvatsko, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Korčula, Makarská riviéra, Split, Střední Dalmácie, Dubrovník, Makarska, Split