A150 Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Pučišća-Omiš-Split

Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split

A150 Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Pučišća-Omiš-Split

  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Desire/Bella, Supreme

Sobota

Split (WR,D)
Nalodění (check-in) začíná ve 13:00 h v přístavu Split, uvítání, ve večerních hodinách je uvítací večeře na palubě.

Neděle

Split–Bol–Stari Grad (B,L)
Zakotvení v Bolu, v malé vesničce na ostrově Brač, s možností se vykoupat na proslulé pláži Zlatni rat“ – 530 m dlouhé oblázkové pláži, která je označována za nejkrásnější v Chorvatsku. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Oběd na palubě, poté vyplujeme na ostrov Hvar, město Stari Grad, jedno z nejstarších měst v Evropě. Večer individuální program ve městě.

Pondělí

Stari Grad–Hvar–Korčula (B,L)
Po snídani na palubě vyplujeme k ostrovu Hvar, nejoblíbenějšímu místu mezinárodních celebrit a jachtařů. Je to ale také okouzlující přímořské město s 8 stoletími architektury, které čekají na prozkoumání. V průběhu pěší procházky starým městem s malebnými malými uličkami navštívíte mimo jiné nejstarší divadlo v Evropě. Poté vyplujeme k ostrovu Korčula, po cestě se zastávkou na koupání, v jedné z nedotčených zátok, v poledne oběd na palubě. V pozdních odpoledních hodinách připlujeme do Korčuly, označované za místo narození cestovatele Marco Pola a jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst ve Středozemním moři. Vydejte se po procházce po úzkých, dlážděných ulicích
plných historie. Večer individuální program a večeři si můžete vychutnat z jedné mnoha restaurací.

Úterý

Korčula–Dubrovník (B,L)
Po snídani na palubě vyplujeme do města Dubrovník, „perly Jadranu“, města světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do Dubrovníku si můžete vychutnat prohlídku nádherného historického města a panoramatickou jízdu busem nad starým městem. Budete mít dostatek času objevovat krásy historického města a nebo vyjet kabinovou lanovkou na kopec Srď, nabízející úchvatný pohled na okolí anebo si zajet lodičkou na blízký ostrov Lokrum. Nocleh v kajutě na lodi v přístavu Dubrovník.

Středa

Dubrovník–Národní park Mljet (B,L)
Vyplujeme zpět na sever směrem k ostrovu Mljet, s dostatečným časem na ranní plavání. Po příjezdu se můžete domluvit s personálem na lodi na návštěvu proslulých slaných jezer v národním parku a užijete si jízdu lodí, abyste navštívili starobylý benediktinský klášter, staré opatství a kostel pocházející z 12. století. Národnímu parku Mljet, ve kterém se nachází pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera, Velké jezero a Malé jezero. Večer individuální program
v Mljet.

Čtvrtek

Mljet–Pučišća, čtvrtek (B,L.CD)
Během ranní plavby je zastávka na koupání, po obědě pokračujeme v plavbě a odpoledne připlujeme do Pučišća, krásného městečka na ostrově Brač. Pučišće má velkolepý strmý přírodní přístav a autentickou středomořskou architekturu. V tento den je organizovaná slavnostní večeře na palubě lodi.

Pátek

Pučišća–Omiš–Split (B,L)
Vyplujeme do posledního přístavu Omiš. Opevněné město je vzpomínkou na slavné období, kdy v něm sídlili piráti, kteří zde tvořili své domovy a bohatství. Budete mít čas si pronajmout lodičku plující kaňonem proti proudu řeky Cetina, chráněnou přírodní oblastí, která pokračuje až k Radmanovým mlýnicím, kde je vyhlášená restaurace. Po prohlídce Omiše vyplouváme do Splitu se zastávkou na koupání, pokud to počasí dovolí a obědem na palubě lodi. V pozdních odpoledních hodinách dorazíme do Splitu, abychom se vydali na prohlídku historického centra města, které je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Večer individuální program.

Sobota

Split (B)
Po snídani na palubě odjezd do vašich domovů.

Výlety

Exkurze po řece Omiš & Cetina – projížďka lodí
po řece, občerstvení v Radman Mills (prosciutto, sýr,
domácí chléb, víno, voda) – 25 EUR za osobu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí plavby ze Splitu do Dubrovníku a zpátky
  do Splitu.
  • Loď kategorie supreme, v kabině s vlastní koupelnou,
  klimatizací a LCD TV
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd se 4 chody
  • 1× Welcome večeři a 1x slavnostní „kapitánskou večeři“
  • Zásobník vody
  • Čerstvé ovoce každý den
  • Profesionální personál na lodi
  • Každodenní servis v kabině, ložní prádlo a ručníky
  po dobu jednoho týdne
  • Manipulace se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě

Základní cena nezahrnuje

  • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra
  u palubního kuchaře
  • Turistická a přístavní taxa 90 EUR/osoba/týden, platí
  pasažéři v hotovosti na lodi

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bol, Hvar, Split, Stari Grad

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 505
dnes 7.30–16 h

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

A150 Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Korčula-Dubrovník-Mljet-Pučišća-Omiš-Split
  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Bol, Split

Cena
48 265 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 505

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
48 265 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč