Termín:
21. 9. – 28. 9. 2019
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Tip CK

Připravili jsme program pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví nejen odpočinkem na pláži. V každém termínu jsou pro Vás připraveny tři pěší výlety.

Popis

Připravili jsme program pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví nejen odpočinkem na pláži. V každém termínu jsou pro Vás připraveny tři pěší výlety.

Program

1.den: odlet z Prahy, přílet na Korfu, transfer na ubytování.2. den: celodenní individuální volno u moře, možnost dokoupení fakultativních výletů. 3.den: Autobusem vyjedeme do tradiční vesničky Pagi, kde navštívíme kavárnu 007, jejíž majitelka jako mladá ve vesnici zažila natáčení filmu James Bond 007, konkrétně Jen pro tvé oči z roku 1981 s Rogerem Moorem. Po občerstvení budeme pokračovat přes vesnici Prinilas olivovými háji zpět do letoviska. Cesta 3,3 km, zhruba 1,5 hodiny.4. den: Celodenní individuální volno u moře, možnost dokoupení fakultativních výletů. 5. den: túra z Agios Georgios do Makrades, z letoviska se vydáme po pobřežní cestě, okolo rybí restaurace, kde cesta stoupá trochu nahoru, dále nad pobřežím olivovým hájem a po dlážděním „chodníku“ budeme stoupat nahoru. Po pravé straně budeme mít nádherný výhled na zátoku Agios Georgios a ostrůvky za ní. Tento dlážděný chodník končí v „okně“, tvořeným stromy a skálou. Odtud budeme pokračovat dál do vesničky Makrades, kde se prodává koření a suvenýry a také je tady restaurace, ve které se můžeme občerstvit. Celkový čas pěšky: cca 4 hod. 6.den: Celodenní individuální volno u moře, možnost dokoupení fakultativních výletů. 7.den: túra na Porto Timoni, z Agios Georgios se vydáme do vesničky Afionas, která leží mezi Agios Georgiem a Arillasem. Zde se můžeme občerstvit v některé z taveren s krásnými výhledy na celý záliv. Hlavní silnice vedoucí vesničkou Afionas končí na malinkém náměstí a dál pokračuje úzká cesta a posléze jen dobře prošlapaná stezka, která sestupuje úbočím kopce Afionas dolů. Nejdřív se otevře krásný výhled na zátoku Agios Georgios a těsně před sestupem dolů, uvidíte nádherný mys se dvěma plážemi, oddělenými od sebe úzkým pruhem země. Stezka pokračuje dál po poloostrůvku dál. Dole budete odměněni koupáním v průzračném moři na plážích, které jsou jinak přístupné pouze z moře. Každá pláž v Porto Timoni je jiná a také teplota moře na každé straně je rozdílná. Celkový čas pěšky: cca 3 hod. 8. den: Celodenní individuální volno u moře, ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

    leteckou dopravu Praha – Korfu (Kerkyra) – Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfer z/na letiště v Řecku, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, pěší výlety dle programu s doprovodem, služby delegáta, pojištění proti úpadku cestovní kanceláře ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

    komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, jízdné na místní autobusy, pobytovou taxu cca 0,5-1,5 EUR/pokoj den. Výše pobytové taxy se může změnit.
    CK si vyhrazuje právo možné záměny jednotlivých dnů a výletů.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Datour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Korfu
  • Místo dle CK: Korfu
Informace o slevách

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, rozkládá se na pevnině a na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka. Poznávejte antické památky, odpočívejte u čistého moře, vyzkoušejte speciality místní kuchyně. Nejoblíbenější ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 


Aktivní dovolená na Korfu

Číslo zájezdu: 1194786
Řecko, Korfu, Korfu - město