Termín:
30. 7. – 11. 8. 2019
Počet dní:
13 (út – ne)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
56 800  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunce, krásné pláže a křišťálově čistou vodu v nejslavnějším kubánském letovisku 'Varadero'. Pobyt na Kubě Vám zpříjemníme možností realizovat fakultativní výlety v českém jazyce.
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU COPACABANA SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA VARADERU V RESORTU ROC ARENAS DORADAS 4* - ALL INCLUSIVE.

Popis lokace

HAVANA:
Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
VARADERO:
Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km?  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

BE LIVE CITY COPACABANA 3***:

Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a 'Acuario Nacional de Cuba' s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.
ROC ARENAS DORADAS 4****:

Hotelový komplex se nachází v krásné tropické zahradě, přímo u pláže „Playa de los Tainos“ s jemným bílým pískem. Disponuje 316 pokoji (z nichž 24 tvoří pokoje vyšší kategorie – suites), rozložených mezi 11 dvoupatrových budov. Všechny pokoje jsou klimatizované a s vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, minibarem, satelitní televizí, telefonem a bezpečnostním trezorem. Všechny pokoje mají vlastní balkon či terasu. Na vyžádání jsou k dispozici i přistýlky pro děti. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „El Escarpe“ nebo v některé ze čtyř specializovaných a la carte restaurací (italská, kubánská, mořské plody, mezinárodní). V areálu je k dispozici 5 barů, včetně pěkného baru „Los Pelícanos“ přímo na pláži. Lobby bar „El Patio“ je k dispozici hotelovým hostům 24 hodin denně. Hotel má pěkný bazénový komplex, brouzdaliště pro děti a vířivku (lehátka a slunečníky u bazénů, na pláži a v zahradě zdarma), wellness centrum s možností využití masáží a miniklub s celodenním programem pro děti od 4 do 12 let a klub pro teenagery od 13 do 17 let. Během animačních programů zde nechybí aerobik, kurzy tance, příprava koktejlů, potápění, taneční představení a živá hudba, každovečerní zábavná show a diskotéka. Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajak, šlapadla nebo plavbu katamaránem. Pro sportovní vyžití jsou k dispozici tenisové kurty, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky nebo šachy. Hotel má směnárnu, internet WIFI v lobby hotelu (za poplatek), hlídané parkoviště, prádelnu, zdravotnickou službu a obchůdky se suvenýry či zbožím denní potřeby. Jen pár desítek metrů od hotelu se nachází známé delfinárium či Marina Chapelin, ze které každý den odplouvají katamarány na panenský ostrov Cayo Blanco. U hotelu lze zapůjčit automobil nebo skútr pro výlety do okolí. Hotel zajišťuje zdarma autobusovou dopravu pro své klienty do centra Varadera a zpět (3x denně). V hotelu lze zorganizovat legální či symbolickou svatbu. 

Strava

V Havaně stravování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu ROC Arenas Doradas nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci 'El Escarpe'. Lze také navštívit některou ze čtyř a la carte restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u lobby baru 'El Patio' nebo v dalších čtyřech barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu doutníků nebo muzeum rumu, Palacion de la Artesania či Conde Villanueva).

3. DEN
Volný den. Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

4. DEN
Odjezd na Varadero. Ubytování v letovisku - ALL INCLUSIVE.

5., 6., 7., a další ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů a odpočinek na krásné pláži letoviska 'Varadero'.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně

Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ


Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • Ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (3 noci)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Kolektivní transfer z Havany do hotelu na Varaderu
 • Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE (zbytek nocí)
 • Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště v Havaně
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 890 Kč
 • Příplatek za polopenzi v Havaně
 • Fakultativní výlety
 • Cestovní pojištění (51-139 Kč/os./den - dle zvoleného typu pojištění)
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Havana, Varadero
 • Místo dle CK: Havana, Varadero

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Roc Arenas Doradas Hotel ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Be Live Havana City Copacabana ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: špatný přístup, skalnatá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Všechny zájezdy do Roc Arenas Doradas Hotel
Všechny zájezdy do Be Live Havana City Copacabana

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

28. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Matanzas

Poslední komentář

27.11.2014 | Klára
Datum pobytu: říjen 2014
Pekný hotel, v idilickom prostredí. Ľahká dostupnosť do centra, kam hotel zabezpečuje 4x za deň minibus zdarma. O zábavu klientov hotela sa počas celého dňa stará animačný tým. Odporúčam všetkým vekovým kategoriám.

Nejnovější recenze

4
27.11.2014 | Klára
Datum pobytu říjen 2014
4/5 - Skvělé
Pekný hotel, v idilickom prostredí. Ľahká dostupnosť do centra, kam hotel zabezpečuje 4x za deň minibus zdarma. O zábavu klientov hotela sa počas celého dňa stará animačný tým. Odporúčam všetkým vekovým kategoriám.
4
7.5.2014 | Dana K.
Datum pobytu duben 2014
4/5 - Skvělé
V pořádku

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


BE LIVE CITY COPACABANA + ROC ARENAS DORADAS ***

Číslo zájezdu: 1079833
Kuba, Havana, Matanzas, Havana, Varadero

Všechny termíny a možnosti (70)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 31.8 – Čt 12.9.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
34 532 Kč
LM | Po slevě 11%
Letecky
Praha
St 11.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
14 dní
kombinovaná
37 300 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
Čt 19.9 – Út 1.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
35 625 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Čt 26.9 – Út 8.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
37 800 Kč
Po slevě 20%
Letecky
Praha
Čt 3.10 – Út 15.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha
Čt 10.10 – Út 22.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha
Po 23.9 – Pá 4.10.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
36 800 Kč
Po slevě 21%
Letecky
Praha
Čt 17.10 – Út 29.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha
Po 16.9 – Čt 26.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
35 815 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 18.5 – Ne 31.5.2020
2 lůžkový pokoj
14 dní
kombinovaná
42 700 Kč
Letecky
Praha
So 12.10 – St 23.10.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 400 Kč
Po slevě 15%
Letecky
Praha
Po 11.5 – Pá 22.5.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 300 Kč
Letecky
Praha
Čt 22.8 – Po 2.9.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 400 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha
Po 9.12 – Pá 20.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 565 Kč
Letecky
Praha
So 14.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 500 Kč
Letecky
Praha
Po 11.11 – Pá 22.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
41 300 Kč
Po slevě 8%
Letecky
Praha
Po 2.12 – Pá 13.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
41 300 Kč
Po slevě 8%
Letecky
Praha
Čt 31.10 – Po 11.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
St 27.11 – Ne 8.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
43 400 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 25.11 – Pá 6.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
43 500 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 30.3 – Pá 10.4.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
44 200 Kč
Po slevě 5%
Letecky
Praha
St 21.8 – Ne 1.9.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 100 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha
Čt 23.1 – Út 4.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
46 600 Kč
Po slevě 9%
Letecky
Praha
Čt 16.4 – Út 28.4.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
47 200 Kč
Letecky
Praha
Po 20.1 – Pá 31.1.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
45 000 Kč
Po slevě 9%
Letecky
Praha
Po 13.4 – Pá 24.4.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
45 400 Kč
Letecky
Praha
Čt 9.1 – Út 21.1.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
48 000 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Čt 16.1 – Po 27.1.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
45 600 Kč
Letecky
Praha
Čt 7.5 – Ne 17.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 000 Kč
Letecky
Praha
Čt 9.4 – Út 21.4.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
48 200 Kč
Letecky
Praha
Ne 27.10 – Čt 7.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
45 900 Kč
Letecky
Praha
Po 6.1 – Pá 17.1.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
45 980 Kč
Letecky
Praha
Út 19.11 – Čt 28.11.2019
2 lůžkový pokoj
10 dní
kombinovaná
40 300 Kč
Letecky
Praha
Po 20.4 – Pá 1.5.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
46 100 Kč
Letecky
Praha
Ne 12.1 – Čt 23.1.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
46 360 Kč
Letecky
Praha
Čt 30.1 – Út 11.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
48 900 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 6.2 – Út 18.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
48 900 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
So 28.3 – Út 7.4.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 700 Kč
Po slevě 5%
Letecky
Praha
Čt 13.2 – Út 25.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
49 000 Kč
Po slevě 8%
Letecky
Praha
Po 20.1 – Út 28.1.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
37 620 Kč
Letecky
Praha
Po 23.3 – Pá 3.4.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
46 800 Kč
Letecky
Praha
Čt 16.4 – Pá 24.4.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
37 700 Kč
Letecky
Praha
Po 27.1 – Pá 7.2.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
47 100 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 14.11 – Pá 22.11.2019
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
38 000 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 17.2 – Pá 28.2.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
47 600 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.4 – Ne 12.4.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 800 Kč
Letecky
Praha
Čt 19.3 – Út 31.3.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
50 400 Kč
Letecky
Praha
Po 3.2 – Pá 14.2.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
47 900 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 10.2 – Pá 21.2.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
47 900 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 27.2 – Po 9.3.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
49 100 Kč