Dlouhověká Sardinie s Kamilou

  Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Cagliari, Folgaria / Lavarone, Lago Maggiore, Lesa, Lodi, San Sebastiano

Dlouhověká Sardinie s Kamilou

    Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Cagliari, Folgaria / Lavarone, Lago Maggiore, Lesa, Lodi, San Sebastiano
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Tajemstvím dlouhověkosti na ostrově Vás během poznávacího zájezdu do vnitrozemí provede prodejkyně Kamila

Poloha

Program se odehrává převážně na východě ostrova v kraji Ogliastra a ve středu v historických územím Barbagia di Seulo a Sarcidano. S výjimkou jednoho dne se tedy jedná o itinerář ve vnitrozemí, sestavený tak, aby na sebe tematicky a geograficky jednotlivé dny navazovaly. Přílet z ČR je na letiště v Cagliari.

Ubytování

Ubytování dle programu na třech místech. První dvě noci v hotelu na východním pobřeží, další dvě noci v městečku Seulo a tři noci v Laconi.

Program

1. den po příletu do Cagliari se přesuneme do malého města Loceri . Po ubytování bude následovat nenáročná prohlídka centra, které ukrývá etnografické muzeum, které je zaměřeno zejména na tradiční zpracování oliv a výrobu oleje, který je zde vyhlášenou surovinou. Před typickou uvítací večeří nás čeká ochutnávka vína Cannonau, které bezpochyby patří mezi jedno z tajemství dlouhověkosti na ostrově.
2. den se po snídani přesuneme na prohlídku jeskyně Su Marmuri , která pochází z druhohor a je považována za jednu z nejzajímavějších v Evropě. Poté nás čeká působivá horská vesnice Ulassai , navštívíme místní tkalcovskou dílnu, kde stále udržují prastaré techniky stavového tkaní koberců, které si zde předávají z generace na generaci. Po obědě se vydáme na prohlídku centra, kde budeme mít možnost pozorovat umělecká díla nejslavnější místní rodačky Maria Lai, odpoledne se přesuneme na degustaci a prohlídku jednoho z nejstarších vinařství na ostrově Antichi Poderi Jerzu, následuje večeře a přenocování v Loceri.
3. den se ponese ve znamení odpočinku a čerpání vitamínu D na překrásné písečné pláži Baia Cea , kterou poznáte díky dvěma červeným kamenným sloupům na obzoru. Na pláži je možné zapůjčit, šlapadlo nebo paddle board, k dispozici jsou i kiosky s občerstvením. V podvečer se přesuneme do vnitrozemí ostrova, do městečka Seulo , kde povečeříme tradiční sardinské pokrmy a druhý den bude pokračovat další etapa našeho programu.
4. den návštěva a rozhovor s nejstaršími občany Seula, hlavními protagonisty Modré zóny na ostrově. Setkání proběhne v působivé lesní oblasti Nusaunu, kde je možné pozorovat kaňon, který tvoří řeka Flumendosa. Dále cestou navštívíme dvě pastevecké vesnice reprodukované starodávnými seoulskými metodikami. Po vydatném obědě se přesuneme do výrobny Casu in Filixi, čerstvého sýra, který zraje v kapradí a následně nás ve své kuchyni přivítá místní rodačka, která nás zasvětí do kouzel tradiční kuchyně.
5. den ráno nás čeká návštěva jeskyně Is Janas , která je snadno přístupná po chodníku a kde budeme pozorovat krásy přírody ve formě monumentálních stalaktitů, stalagmitů a kamenných sloupů. Poté na nás čeká místní klenot Su Stampu e Su Turrunu , přírodní památka, kde voda vyhloubila do vápencové skály propad, ze kterého padá asi 8metrový vodopád poblíž jeskyně s velkým a průhledným jezerem uprostřed. Následuje přesun do městečka Laconi , odpočinek na ubytování a fakultativní odpolední návštěva Muzea menhirů . Před večeří proběhne degustace v místním vinařství.
6. den nás čeká cesta do historie za kočovným kmenem nurágů, který více než před 4000 lety obýval Sardinii a po kterém zde zůstalo na 7000 kamenných staveb. My navštívíme jeden z nich, nuraghe is Paras a poté nás čeká nenáročná procházka po soutěskách jezera San Sebastiano . Výlet zakončíme plavbou na dračí lodi k ostrůvku, který ukrývá stejnojmenný kostel. Po obědě se vrátíme zpět do Laconi. Odpoledne nás čeká prohlídka secesní vily notáře Sulise a procházka parkem Aymerich , kam se ještě později vrátíme. Na večeři se naladíme degustací v likérce a po jídle nás čeká smyslový zážitek při objevování nočního života parku.
7. den po snídani se vydáme do lesa Corongia, který vás okouzlí fantastickými výhledy a jedinečnou přírodou. Vydáme se na 'stezku banditů' kolem řeky Flumendosa a navštívíme další z prehistorických pozůstatků, nuraghe Adoni . Po obědové pauze se přesuneme na farmu, která se specializuje na sběr a zpracování lanýžů, které budeme mít příležitost také ochutnat. Následuje návrat na ubytování, kde načerpáme energii na poslední společnou gourmet večeři, párovanou s místními víny.
8. den ráno se vydáme na cestu do hlavního města, kde nás čeká poslední zastávka na nákupy, procházku centrem nebo lehký oběd, v odpoledních hodinách odlet zpět do Prahy.
Změna programu vyhrazena.

Stravování

V ceně zájezdu je polopenze, 6. a 7. den obědový balíček.

Důležité

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 10 osob.

Základní cena zahrnuje

  • LETECKÝ ZÁJEZD: Zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování s polopenzí, dva obědové balíčky, transfery dle programu, vstupy v rámci programu, 1x degustaci, česky mluvícího průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Cagliari, Lesa, Lodi, San Sebastiano
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 696 713
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Dlouhověká Sardinie s Kamilou
    Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Cagliari, Folgaria / Lavarone, Lago Maggiore, Lesa, Lodi, San Sebastiano

Cena
46 376 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 696 713

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
46 376 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
936 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
576 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 490 Kč