Termín:
29. 9. – 6. 10. 2019
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 0:30
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
20 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu

Program zájezdu (3-denní plavba po Nilu):

1. den: Odlet z Prahy do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování s programem all inclusive, volno, večeře a nocleh.
2. den: Volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, all inclusive. Možnost zakoupení fakultativního výletu do Káhiry (jednodenní) nebo výletu na ostrov Giftun s možností potápění a šnorchlování.
3. den: Časně ráno odjezd autokarem do Asuánu, nalodění a oběd na lodi, návštěva chrámu v Philae - chrám bohyně Isis, volno, večeře a nocleh na lodi.
4. den: Snídaně, individuální volno nebo fakultativní autokarový výlet ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu, byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Následuje plavba do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.
5. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, pokračování v plavbě do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd, pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi.
6. den: Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu - chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny. Následuje oběd a pokračování na východní břeh - prohlídka chrámů v Luxoru a Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let. Odpoledne transfer autokarem zpět do Hurghady, ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
7. den: Volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, all inclusive.
8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

PROHLÍDKA A VSTUPY DLE PROGRAMU BĚHEM PLAVBY PO NILU V CENĚ!

Informace

PROHLÍDKA A VSTUPY DLE PROGRAMU BĚHEM PLAVBY PO NILU V CENĚ!

Pro občany s českým pasem je k vycestování do Egypta nutný cestovní pas platný ještě min. 6 měsíců po návratu z Egypta.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.
Možnost dokoupení hotelu vyšší kategorie s all inclusive v Hurghadě.
Změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

* 4 noclehy v Hurghadě v hotelu **** s all inclusive
* 3 noclehy na lodi **** s plnou penzí dle programu
* stravování dle programu zájezdu
* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery dle programu na místě
* vstupy dle programu
* česky mluvící místní průvodce
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:


* fakultativní výlet autokarem na Abu Simbel 2290 Kč
* fakultativní jednodenní výlet autokarem do Káhiry 2590 Kč
* fakultativní výlet na ostrov Giftun 990 Kč
* příplatek za jednolůžkový pokoj 2990 Kč
* příplatek za ubytování v hotelu ***** s all inclusive v Hurghadě 2990 Kč
Cena nezahrnuje vízum, které je možné zakoupit po příletu na letišti v Egyptě (cca 25 USD), spropitné (místní personál, průvodce, řidiči).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Asuán, Hurghada, Karnak, Kom Ombo

Egypt

Na obou březích druhé nejdelší řeky naší planety Nilu se nachází starobylý pouštní stát Egypt. Je jednou z kolébek starověké civilizace a odkazy starých kultur můžete na mnoha místech obdivovat dodnes. Pyramidy, chrámy, sfinga, hrobky a naleziště jsou tradiční cíle turistů. Jednotlivé hotelové komplexy jsou rozesety hlavně podél pobřeží Rudého moře, nejvíce v letoviscích Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Do Egypta se můžete vydat díky horkému podnebí po celý rok.

Egypt si užijí vyznavači odpočinku u bazénu nebo koupání v moři. Rudé moře je také rájem potápěčů a milovníků šnorchlování. Podmořský život je bohatý. Pobyt v zemi faraonů si můžete zpříjemnit mnoha výlety za starověkými památkami. Na výlety je vhodný zimní půlrok, v létě je na cestování poměrně horko. Většina hotelů poskytuje všechny důležité služby a stravování formou all inclusive.


Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře 8 dní

Číslo zájezdu: 1175311
Egypt, Asuán, Luxor, Povodí Nilu, Karnak, Kom Ombo