Termín:
4. 10. – 21. 10. 2020
Počet dní:
18 (ne – st)
Počet nocí:
16
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

*Jarní program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů - Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).

Popis

*Podzimní program: Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Santa Fé bohatý na endemity. Program plavby se mění podle sezóny a dostupnosti lodí, žádný však nezklame! Noclehy na lodi, šnorchlování v moři s želvami a lachtany, procházky po lávových polích s leguány a početným mořským ptactvem. Pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí.

Délka tras:

letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, na lodi 500 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně) Počasí: vzduch 14-30 °C (v horách chladněji, v Amazonii horko), voda 22-26 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. den

Praha - Quito. Let do hlavního města Ekvádoru - Quita (2850 m).

2. den

Mindo, Nambillo. Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3. až 4 den

Quito - N.P. Cotopaxi - Banos. Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek - Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Autentický indiánský trh ve vesnici Saquiili. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky „Alejí vulkánů“ do níže položeného městečka Banos.

5. až 6 den

Banos - Lago Agrio. Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd „Cestou vodopádů” z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7. až 11 den

N.P. Cuyabeno - Quito. Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita. Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa.

12. až 16 den

Galapágy. Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. Bílý ostrůvek Mosquera: nádherná písčitá pláž, šnorchlování s lachtany, hejna pelikánů. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina. Zpáteční let na kontinent do Quita.

17. až 18 den

Quito - Praha. Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi. Ubytování: 9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání). Strava: 9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD). V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, IČ: 49970844, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Quito

EKVÁDOR A GALAPÁGY

Číslo zájezdu: 1599136
Ekvádor, Quito

Všechny termíny a možnosti (1)