Fly and Drive Bulharskem vč. Černého moře

Bulharsko, Varna, Varna, VELIKO TARNOVO

Fly and Drive Bulharskem vč. Černého moře

  Bulharsko, Varna, Varna, VELIKO TARNOVO
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Poznejte pravé Bulharsko, plné úchvatných památek různých historických období i nedotčené přírody. I v moři se vykoupete! Za 10 nocí s pronájmem vozu uvidíte mj. 6 památek UNESCO.

Poloha

Den 1: Sofia - klášter Rila (přibližně najetých 120 km)

Přílet na letiště v Sofii, vyzvednutí vozu a odjezd ke klášteru Rila (památka UNESCO), který se nachází necelé 2 hodiny jízdy od Sofie. Check-in v rodinném hotelu, který je situován v blízkosti říčky, pouhých 5 km před klášterem. V hotelu je tradiční restaurace, kde si můžete vyzkoušet místní speciality - klášterní fazolová polévka, pstruh, pstruh s lesním ovocným džemem atd.

Den 2: klášter Rila - Bansko (snídaně, přibližně najetých 100 km)

Návštěva kláštera a příjemná procházka po jeho okolí. Užijte si nedotčenou přírodu pohoří Rila, nejvyšší na Balkánském poloostrově, vyhlášené národním parkem. Pokračujte na jih do vesnice Bansko, která se nachází na úpatí dalšího pohoří - národního parku Pirin (opět zapsán na Seznam UNESCO). Prozkoumejte staré město Bansko, jeho tradiční architekturu, muzea (např. Muzeum ikon) a kostel sv. Trojice. Check-in v rodinném hotelu.

Den 3: okolí Bansko (snídaně, přibližně najetých - možnost 1: max. 30 km / možnost 2: max. 230 km)

Pokud jste milovníkem hor a rádi chodíte na pěší túry, můžete jet do nedalekého města Dobrinishte (6 km) a dále sedačkovou lanovkou z chaty Gotse Delchev na chatu Bezbog (2236 m nad mořem), pak se projít příjemnou procházkou na Bezbogské jezero a Popovo jezero.

Pokud dáváte přednost prohlídce památek, můžete jet na jih od Banska směrem k Melniku (nejmenšímu bulharskému městu), které se nachází na úpatí některých pískovcových pyramid, v nichž byly vykopány vinné sklepy, a do kláštera Rojen (jednoho z nejstarších dochovaných klášterů v Bulharsku) s nádherným panoramatem směrem k hraničním horám s Řeckem.

Zpět na Bansko a nocleh ve stejném hotelu.

Den 4: Bansko - Plovdiv (snídaně, přibližně najetých 170 km)

Ráno odjíždíte z Banska, přejíždíte částí pohoří Rhodope s cílem v Plovdivu, druhém největším městě bulharska. Plovdiv byl v roce 2019 Evropským hlavním městem kultury a je jedním z nejstarších měst v Evropě. Budete mít možnost vidět rezervaci staré plovdivské architektury s dlážděnými kamennými ulicemi, muzeálními domy, galeriemi a umělci, malými restauracemi, ruinami římských dob - starověkého divadla, stadionu, fóra atd. Pokud to čas dovolí, doporučujeme navštívit Kapanu - uměleckou čtvrť Plovdivu. Check-in ve vašem hotelu a nocleh.

Den 5: Plovdiv - Kazanlak - Nesebar (snídaně, přibližně najetých 380 km)

Ranní odjezd do Kazanlaku v Údolí růží, známém i jako Údolí thráckých králů. V minulosti zde bylo vyprodukováno 75 % světové produkce růží. V současné době patří Bulharsko mezi přední čtyři producenty ve světě růží a také přední výrobce levandulového oleje. Budete moci navštívit regionální muzeum historie Kazanlak (jedno z nejstarších a nejbohatších muzeí v Bulharsku), thráckou hrobku (památka UNESCO), muzeum růže atd. Odpoledne pokračujte směrem k pobřeží Černého moře do města Nesebar (památka UNESCO). Ubytování.

Den 6: Nesebar (snídaně)

Možná návštěva Starého Nesebaru na malém poloostrově s mnoha středověkými kostely a místním muzeem nebo relaxace na pláži. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 7: Nesebar - Varna (snídaně, přibližně najetých 100 km)

Odjezd na sever podél pobřeží Černého moře do Varny. Varna je největší bulharské město na pobřeží Černého moře. Bylo to obydlené místo ještě před tím, než zde Řekové založili kolonii Odessos kolem r. 580 př. Kr. Později, pod Římany a jejich nástupci, Slovany, se Varna stala hlavním přístavním obchodem s Konstantinopoli, Benátkami a Dubrovníkem. Možná návštěva archeologického muzea a prohlídka nejstaršího zlatého pokladu na světě, datovaného od 4 600 př. Kr. do 4 200 př. Kr. a objeveného ve Varné Necropolis. Podívejte se na centrální část města, na park Mořská zahrada, katedrálu atd. Nocleh v hotelu ve Varně.

Den 8: Varna - Arbanassi (snídaně, přibližně najetých 220 km)

Dnes odjíždíte zpět směrem na východ s mnoha zastávkami, než dojedete do muzejní vesnice Arbanassi: zkamenělé kameny (Pobiti Kamuni), mozaiky Devnya, basreliéf Jezdce na koni z 8. st. v Madara (památka UNESCO), město Šumen, zbytky hlavních měst 1. bulharského království - Pliska a Preslav atd. Příjezd do muzejní vesnice Arbanassi, která se nachází na kopci nad Veliko Turnovo. Check-in v tradičním hotelu, nocleh.

Den 9: Arbanassi - Veliko Tarnovo - Arbanassi (snídaně, přibližně najetých 50 km)

Den věnovaný městu Veliko Tarnovo - prozkoumejte toto středověké hlavní město Bulharska (11.-14. st.), které se malebně rozkládá na 4 kopcích nad řekou Jantra. Můžete jít pěšky do Starého města Veliko Tarnovo se Samovodskou čaršií - ulicí tradičních řemesel ve stylu prvních desetiletí 20. století. Navštivte královský kopec Carevec se středověkou pevností, kostel Patriarchát (sídlo bývalého nezávislého bulharského pravoslavného patriarchátu) a Balduinovu věží pojmenovanou po vůdci 4. křížové výpravy, který tam byl uvězněn. Nedaleko Veliko Tarnovo můžete navštívit také klášter Proměnění Páně a/nebo klášter Petropavlovski. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 10: Arbanassi - Sofie (snídaně, přibližně najetých 250 km)

Odjezd do Sofie, cesta trvá cca 3,5 hodiny. Volný čas na prohlídku hlavního města Bulharska. Ve městě a jeho okolí se dochovalo několik starověkých římských, byzantských a středověkých budov, včetně Bojanského chrámu (Světové dědictví UNESCO, 4. st.), Rotundy sv. Jiří a raně byzantské baziliky sv. Sofie ze 6. století. Uvidíte také Katedrálu Alexandra Něvského, Parlamentní náměstí, Sofijskou univerzitu, Národní divadlo a starou městskou zahradu, bývalý královský palác, ruiny starověké Serdiky. Nocleh v Sofii.

Den 11: Sofie - odjezd (snídaně)

Volný čas, vrácení vozu na letišti v Sofii.

V případě zájmu vám připravíme i kratší program či tento okruh naopak prodloužit o další pobyt u moře, neváhejte nás kontaktovat.

Stravování

snídaně

Ubytování

Ubytování v pěkných 3* hotelech dle aktuální dostupnosti např. tohoto typu:

Bansko - Hotel Molerite / či podobný

Plovdiv - Hotel Alafrangite či podobný

Nesebar - Hotel St. Nikola či podobný

Varna - Hotel Divesta či podobný

Veliko Tarnovo - Hotel Alegro či podobný

Sofia - Hotel Legends či podobný

V případě zájmu zajistíme i vyšší kategorie hotelů.

Základní cena zahrnuje

  • 10x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
  • zpáteční letenku z Prahy do Sofie vč. let. tax
  • pronájem vozu na 10 dní typu VW Polo, Ford Fiesta, Toyota Yaris apod. vč. pojištění CDW

Základní cena nezahrnuje

  • deposit za půjčení vozu 200-250 Eur
  • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
  • cestovní pojištění
  • vyšší kategorie ubytování či vozu
  • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Nirvana Travel, IČ: 01981749. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Nesebar, Sofie, Varna, VELIKO TARNOVO

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 704 293
dnes zavřeno

Bulharsko

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem.

Nezávazná objednávka

Fly and Drive Bulharskem vč. Černého moře
  Bulharsko, Varna, Varna, VELIKO TARNOVO

Cena
21 170 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 704 293

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
21 170 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
480 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
270 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
780 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 11 dní
0
890 Kč