Termín:
6. 9. – 9. 9. 2019
Počet dní:
4 (pá – po)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

'Zlatý' GoldenPass Panoramic Express šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera do alpinského prostředí Pays-d'Enhaut. Ale předtím navštívíte Ženevu, projedete se lodí po Ženevském jezeře a projdete pobřežní promenádu z Montreux k hradu Chillon. Závěrečnou lahůdkou jsou lázně Interlaken s vyhlídkou na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch a historické město Luzern pod masivem Pilatus.

Přehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam jízda Goldenpass Expressem v ceně zájezdu 2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu*** v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Stručná trasa

Leysin;46.343899, 7.012228 Ženeva;46.201721, 6.146423 Lutry;46.502034, 6.684029 Montreux;46.431654, 6.913129 hrad Chillon;46.414450, 6.927482 hrad Aigle;46.315070, 6.976653 Zweisimmen;46.553333, 7.374761 Interlaken;46.686497, 7.861434 Luzern;47.051225, 8.303932

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem k Bodamskému jezeru. Krátká zastávka v rakouském lázeňském městě Bregenz na břehu Bodamského jezera. Průjezd Švýcarskem až k Ženevskému jezeru. Odtud se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Ženevy na břehu stejnojmenného jezera. Prohlídka 'hlavního' města frankofonního Švýcarska a sídla mnoha mezinárodních institucí. Ženeva je krásná nejen historickým centrem, ale i nádhernými promenádami podél jezera. Od velkých květinových hodin v Anglické zahradě je úchvatný pohled na vodotrysk na jezeře. Palác národů je po Versailles nejrozhlejší budovou v Evropě. Odjezd podél jezera do lázeňského Lutry s malebným jachetním přístavem. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému vodnímu hradu Chillon.Návrat na ubytování. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Sjezd ozubnicovou železnicí z Leysin do Aigle, při jízdě nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Vycházka k hradu Aigle obklopenému vinicemi. Odjezd do luxusního Montreux u Ženevského jezera. Z Montreux populárním 'zlatým' vlakem GoldenPass Panoramic až do Zweisimmen. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera, cestou se otvírají neustále nové pohledy na jezero a městečka mezi vinicemi. Po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitne ze subtropického klimatu v alpinském prostředí Pays-d'Enhaut. Současně opouští frankofonní Švýcarsko a ocitá se v německy mluvícím. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Z Zweisimmen autobusem údolím Simmental k Thunskému jezeru a dále do Interlaken ležícím mezi Thunským a Brienzským jezerem. Při prohlídce mondénních lázní upoutají luxusní hotely a hlavně vyhlídka na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Odjezd podél Brienzského jezera a průsmykem Brünig do Luzernu. Prohlídka Luzernu pod mohutným masivem Pilatu na břehu jezera Vierwaldstättersee. Historické centrum na břehu jezera je mimořádně malebné, ale známé jsou hlavně dřevěné kryté mosty s malovanými obrazy, které vedou přes řeku Reuss. Odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

29 CHF (loď a zubačka).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu, cestu originál GoldenPass Expressem na trase Montreux-Zweisimmen, dopravu autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi.

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Interlaken, Leysin, Lutry, Luzern, Montreux, Zweisimmen, Ženeva

GoldenPass Express a Ženevské jezero ***

Číslo zájezdu: 1225292
Švýcarsko, Bern, Berner Oberland, Jungfrau region, Luzern, Švýcarská jezera, Vaud, Brienzské jezero, Interlaken, Lucernské jezero, Luzern, Montreux, Thunské jezero, Ženeva, Ženevské jezero