Termín:
26. 12. – 8. 1. 2020
Počet dní:
14 (čt – st)
Počet nocí:
12
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunce, krásné pláže a křišťálově čistou vodu v nejslavnějším kubánském letovisku 'Varadero'. Pobyt na Kubě Vám zpříjemníme možností realizovat fakultativní výlety v českém jazyce.
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU BE LIVE CITY COPACABANA 3* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA VARADERU V RESORTU BARCELÓ SOLYMAR 4* - ALL INCLUSIVE.

Popis lokace

HAVANA:
Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
VARADERO:
Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km?  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

H10 HABANA PANORAMA 4****:

Tento moderní hotel leží v těsné blízkosti moře u obchodního centra “Miramar”, jen 15 minut jízdy do centra města. Hotel má 317 klimatizovaných pokojů (v 7-10 patře pokoje vyšší kategorie – privilege pokoje a suites) s vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, trezorem, žehlící soupravou, ledničkou a satelitní LCD televizí. Hotel disponuje příjemným bazénem a brouzdalištěm pro děti s lehátky a slunečníky, kosmetickým salónem, směnárnou, prádelnou, kongresovým business centrem a welness centrem se saunou, posilovnou, stolním tenisem a squashovým kurtem. Na internet je možné připojit se v lobby hotelu přes WIFI nebo prostřednictvím pevných počítačů v business centru. Klienti ubytováni v pokojích vyšších kategorií mají za poplatek přístup na WIFI přímo v pokoji. Piano bar s překrásným panoramatickým výhledem na město či oceán hostům nabízí hodně zábavy v podobě hudebních večerů. V hotelu se nachází 3 restaurace (bufetová „El Viajero“, italská a la carte „Don Alfredo“ a na místní kreolskou kuchyni specializovaná „Cana Brava“). Dále jsou v hotelu k dispozici 3 bary, z nichž „Lobby bar“ je hotelovým hostům k dispozici 24 hodin denně. K drobným nákupům lze využít obchůdky, které se nachází v lobby hotelu. U hotelu nechybí hlídané parkoviště nebo autopůjčovna a je zde zastávka turistické autobusu.
BARCELÓ SOLYMAR 4****:

Tento hotel se nachází přímo na krásné pláži se zlatým pískem v letovisku „Varadero“. Svým hostům nabízí 525 klimatizovaných pokojů rozdělených na hlavní budovu a dvoupatrové apartmány (Superior Arenas Blancas, Superior Sea View Arenas Blancas, Superior room, Superior Sea View, Suite Ocean View, Suite Arenas Blancas, Suite Panoramic View, Bungalow, Suite Bungalow) s klimatizací, vlastním sociálním zařízením, minibarem, satelitní TV, trezorem, telefonem, vysoušečem vlasů a čajovým/kávovým koutkem. Všechny pokoje disponují balkonem či terasou s krásným výhledem. V hotelu se nachází 4 restaurace formou bufetu (snídaně, obědy, večeře), 5 a la carte restaurací (Varadero, Venecia, El Quijote, Caribe, Mexican cuisine) s nabídkou místní a mezinárodní kuchyně, dále 9 barů (Solymar Pool Bar, Arenas Blancas Pool Bar, Las Dunas Pool Bar, Solymar Lobby Bar, Arenas Blancas Lobby Bar, Solymar Beach Bar, Solymar Piano Bar, Solymar Disco Bar, Arenas Blancas Latino Karaoke Bar) se širokou škálou alkoholických i nealkoholických nápojů. Naleznete zde také 3 venkovní bazény s lehátky, brouzdaliště, 2 vířivky, dětský klub pro děti od 4 do 12 let, dětské hřiště, hernu, saunu, kadeřnictví, salon krásy, fitness a wellness centrum s nabídkou masáží pod dohledem odborného personálu. Dále disponuje směnárnou, prádelnou, úschovnou zavazadel, lékařskou službou, službou hlídání dětí, konferenčními místnostmi, business centrem, internetem za poplatek, parkovištěm, půjčovnou aut a motocyklů, půjčovnou kol a room servisem – 24 hodin denně. Nechybí zde ani zázemí pro sportovní vyžití jako je tenis (3 kurty), basketbal, volejbal, stolní tenis, plážový volejbal, plážový fotbal, vodní basketbal, kulečník, šipky či vodní sporty na místní pláži – potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na katamaránu a kajaku, vodní lyže a mnoho dalších. V hotelu se uskutečňují denní i noční animátorské programy s živou hudbou, karaoke a lekce tance.

Strava

V Havaně stravování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Barceló Solymar  nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře se podávají v bufetové restauraci a dále lze také navštívit některou ze specializovaných a la carte restaurací nabízejících italskou, mexickou, mezinárodní, místní a středomořskou kuchyni. Přes den možnost lehkého občerstvení v některém  z barů u bazénu, na pláži nebo v lobby hotelu sloužících k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu doutníků nebo muzeum rumu, Palacion de la Artesania či Conde Villanueva).

3. DEN
Volný den. Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

4. DEN
Odjezd na Varadero. Ubytování v letovisku - ALL INCLUSIVE.

5., 6., 7., a další ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů a odpočinek na krásné pláži letoviska 'Varadero'.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně

Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ


Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • Ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (3 noci)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Kolektivní transfer z Havany do hotelu na Varaderu
 • Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE (zbytek nocí)
 • Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště v Havaně
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 890 Kč
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za polopenzi v Havaně
 • Cestovní pojištění (51-139 Kč/os./den - dle zvoleného typu pojištění)
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Havana, Varadero
 • Místo dle CK: Havana, Varadero

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Barceló Solymar ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

H10 Habana Panorama ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Všechny zájezdy do Barceló Solymar
Všechny zájezdy do H10 Habana Panorama

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

9. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Havana

Poslední komentář

21.7.2017 | Standa
Datum pobytu: květen 2017
Dražší a lepší hotel blízko centra Havany. Pěkný výhled, krásný bazén.

Nejnovější recenze

5
21.7.2017 | Standa
Datum pobytu květen 2017
5/5 - Úžasné
Dražší a lepší hotel blízko centra Havany. Pěkný výhled, krásný bazén.

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


H10 HABANA PANORAMA + BARCELÓ SOLYMAR ****

Číslo zájezdu: 1376496
Kuba, Havana, Matanzas, Havana, Varadero

Všechny termíny a možnosti (65)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 13.6 – Út 23.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
42 800 Kč
Po slevě 10%
Letecky
Praha
St 27.5 – So 6.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Po slevě 26%
Letecky
Praha
Pá 29.5 – Po 8.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Letecky
Praha
Čt 21.5 – Ne 31.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Letecky
Praha
St 3.6 – So 13.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Po slevě 26%
Letecky
Praha
Pá 5.6 – Po 15.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Po slevě 33%
Letecky
Praha
Ne 7.6 – St 17.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Po slevě 32%
Letecky
Praha
Po 1.6 – Čt 11.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 200 Kč
Po slevě 9%
Letecky
Praha
Pá 15.5 – Po 25.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 300 Kč
Po slevě 30%
Letecky
Praha
Út 19.5 – Pá 29.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 300 Kč
Po slevě 30%
Letecky
Praha
Čt 7.5 – Ne 17.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 300 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.6 – Ne 21.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
44 400 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 5.6 – Po 15.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
41 100 Kč
Letecky
Praha
Po 15.6 – Út 23.6.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
39 300 Kč
Po slevě 11%
Letecky
Praha
Čt 23.4 – Ne 3.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
46 100 Kč
Po slevě 5%
Letecky
Praha
So 23.5 – Ne 31.5.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
39 500 Kč
Letecky
Praha
Pá 5.6 – So 13.6.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
39 500 Kč
Po slevě 28%
Letecky
Praha
Ne 7.6 – Po 15.6.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
39 500 Kč
Po slevě 34%
Letecky
Praha
Út 5.5 – Pá 15.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
46 200 Kč
Po slevě 25%
Letecky
Vídeň
Ne 19.7 – St 29.7.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
42 700 Kč
Letecky
Vídeň
St 15.7 – So 25.7.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
42 700 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 17.4 – Po 27.4.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Letecky
Vídeň
St 15.4 – So 25.4.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
43 100 Kč
Letecky
Praha
Pá 15.5 – So 23.5.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
40 700 Kč
Po slevě 26%
Letecky
Praha
Ne 17.5 – Po 25.5.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
kombinovaná
40 700 Kč