Termín:
8. 4. – 15. 4. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 1:30
Strava:
all inclusive
Původní cena:
23 090  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Luxusní komplex se nachází v krásné zahradě přímo u pláže cca 7 km severně od letiště. El Quseir cca 68 km, Port Ghalib asi 9 km.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, 2 restaurace á la carte - italská a orientální, bar, diskotéka, konferenční místnost. Venku 4 bazény (z toho 3 bazény v zimě s možností vyhřívání), dětský bazén, bar u bazénu, terasa na slunění s lehátky a slunečníky (zdarma). Možnost využít aquapark v sousedním hotelu. Nově pro teenagery - chill out zóna u bazénu,  nově pro miminka - baby lounge, nově na pláži - zastřešená plocha na cvičení jógy. 

Pokoje

DR: sprcha, WC, vysoušeč vlasů, klimatizace, trezor, telefon, TV/sat., minibar (denně lahev vody zdarma), set na přípravu kávy a čaje, balkon nebo terasa. DRSV: viz DR, výhled na moře. FR: viz DR, navíc menší ložnice oddělená zatahovacími dveřmi.

Zábava

Denní a večerní animační programy pro děti i dospělé.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž přímo u hotelu, vstupdo moře přes korál (k dispozici molo), písečného vstupu je možno využít u vedlejšího hotelu Solaya. Lehátka a slunečníky (zdarma), bar na pláži.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Místní rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje (10.30–24.00 hod.) Odpolední káva, čaj, zákusky a zmrzlina Lehké občerstvení během dne Vstup do aquaparku Aqua-Coraya

Sportovní nabídka

Zdarma: tenis (osvětlení za poplatek), multifunkční hřiště (fotbal, basketbal), plážový volejbal, stolní tenis, biliár, fitness, sauna, pára, jacuzzi. Za poplatek: masáže, vodní sporty na pláži.

Pro děti

Dětské židličky v restauraci, miniklub, dětské hřiště, dětský bazén, dětská postýlka (zdarma), aquapark Aqua-Coraya.

Extra služby

Vstup zdarma do Madinat Coraya aquaparku s 13 různými atrakcemi, jak pro děti, tak dospělé. Otevírací doba 10:00 - 12:00 + 13:00 - 17:00

Internet

Zdarma: internet do 150MB ve společných prostorách a na pokojích zdarma Za poplatek: připojení více než 150MB 

Platební karty

VISA, MC.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nev-dama (Fischer), která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Marsa Alam
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Iberotel Lamaya Resort *****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá, molo
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

5 uživatelů

Pořadí

29. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam

Poslední komentář

2.1.2016 | Maťa
Datum pobytu: duben 2015
Nádherný hotel vhodný pre náročnú klientelu, pre všetky vekové skupiny

Nejnovější recenze

3
28.11.2013 | Monika
Datum pobytu listopad 2013
3/5 - Průměr
Na dlouhý pobyt to není,ale na týden ohřátí,opálení,koupání je to fajn. Pro rodiče s dětmi to moc není.A pokud můžete leťte z Prahy ta je opravdu na celých 8dní, Brno bohužel na 6dní první den letíte přes poledne tak ho ztratíte a poslední den odlítáte brzo ráno.Cena je ovšem úplně stejná!
5
19.6.2013 | Zlatuše Vodičková
Datum pobytu červen 2013
5/5 - Úžasné
naprostá spokojenost
2
9.5.2013 | imly
Datum pobytu duben 2013
2/5 - Horší
Hotel na 4 hvězdy, jídlo na 5, pláž a moře s bídou 2.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Jaz Lamaya Resort *****

Číslo zájezdu: 865674
Egypt, Marsa Alam, Coraya Bay

Všechny termíny a možnosti (36)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 1:35
So 28.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 400 Kč
LM | Po slevě 24%
Letecky
Praha 1:10
Ne 29.4 – Ne 6.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 480 Kč
Letecky
Ostrava
Ne 29.4 – Ne 6.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 480 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha 1:30
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 080 Kč
LM | Po slevě 20%
Letecky
Praha 1:10
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha 1:30
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha 1:30
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Brno 12:20
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Praha 1:10
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Ostrava 13:55
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
LM | Po slevě 18%
Letecky
Brno 13:50
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard Superior, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 990 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
19 180 Kč
Letecky
Praha 1:10
St 25.4 – St 2.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
19 380 Kč
LM | Po slevě 10%
Letecky
Praha 1:30
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, Standard Deluxe, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
19 380 Kč
Letecky
Brno 13:50
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Praha 1:10
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Ostrava 13:55
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Praha 1:10
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Brno 12:20
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 090 Kč
Letecky
Brno 13:50
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, Standard Deluxe, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 290 Kč
Letecky
Praha 1:10
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, Standard Deluxe, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 290 Kč
Letecky
Praha 1:10
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, Standard Deluxe, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 290 Kč
Letecky
Praha 1:30
Ne 15.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, Standard Deluxe, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 290 Kč