Termín:
28. 6. – 7. 7. 2019
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu
1. den

odjezd časně ráno z Prahy směr České Budějovice, přejezd Rakouska a Itálie, noční trajekt z Itálie do Bastie

2. den

ráno připlutí do Bastie, krátká pěší prohlídka města. Cestou se zastavíme ve starobylém univerzitním městě Corte, vybudovaném na strmých skalních útesech. Je to údajně nejkorsičtější město ostrova a stále je považováno za neformální hlavní město Korsiky. Dále uvidíme vodopády Anglais (pěší 2 hod. procházka horskou přírodou), ubytování

3. den

volný den, odpočinek a koupání na plážích u hotelu

4. den

celodenní výlet do soutěsky Spelunca – cestou pojedeme přes Col de Vergio, nejvyšší silniční sedlo Korsiky. Spelunca je impozantní přírodní útvar, holé žulové stěny, někde i tisíc metrů vysoké, které prudce spadají do níže tekoucí říčky. U starého janovského mostu Pont de Zaglia si můžete dát první osvěžující koupel, další zopakovat na konci soutěsky u mostu Pont Vecchio. Odpoledne prohlídka centra lázeňského městečka Porto, procházka kolem zálivu, možnost koupání na oblázkové pláži, pro zájemce doporučujeme okružní plavbu lodí podél skal Les Calanches (plavba trvá 1 hod 20 min.)

5. den

Bonifaccio – tzv. Gibraltaru Korsiky, zde doporučujeme asi 1,5 hod plavbu lodí kolem jeskyně a vápencových skalních útvarů s výhledy na domy posazené na útesech, v Bonifacciu kolem přístavu vystoupáme do opevněného města s typickými uličkami, kde se z mnoha míst naskýtají překrásné výhledy na okolí a na Sardinii. Je možné sestoupit po schodech krále aragonského (ručně tesané schodiště z r. 1420 se 187 stupni), které se tyčí nad mořem a klesá až k mořskému břehu..

6. den

volný den, odpočinek a koupání

7. den

celodenní výlet do Ajaccia – prohlédneme si historické jádro města s katedrálou, možnost návštěvy rodného domu Napoleona, nabízí se také prohlídka bohatých sbírek Feschova muzea výtvarného umění a kaple rodiny Bonapartů. Doporučujeme navštívit místní trh ve středu města (nákup domácích produktů a ovoce). Možnost koupání na městské pláži. Později odpoledne autobusem dojedeme na mys La Parata, projdeme se kolem janovské věže s nádhernými výhledy na Sanquinaires - Krvavé ostrovy.

8. den

volný den, odpočinek a koupání

9. den

po snídani ukončení pobytu v letovisku a odjezd do Calvi, malebného městečka, kterému vévodí obrovská středověká citadela, zavítáme také do přístavní čtvrti La Marine s kavárničkami, restauracemi a nábřežím s palmami. Pro nemálo hrdých obyvatel Calvi je město rodištěm Kolumba, pokud se slavný mořeplavec v Calvi opravdu narodil. Fakultativně: možnost jet vlakem souběžně s autobusem z Calvi do L ?ll Rousse. L ?ll Rousse je městečko z 18.století, které se nachází uprostřed jednoho z nejhezčích zálivů na Korsice – v zálivu Balagne, pro který jsou typické úžasné ostrůvky z červeného porfyru. Tento druh žuly se stal inspirací názvu I ?ll Rousse/ červený (doslova rusý) ostrov. Ze skalnatého ostrova Pietra, který je s městem spojen mostem, je od majáku nádherný výhled do okolí. Večer se nalodíme na noční trajekt do Itálie

10. den

ráno po vylodění přejezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách

Popis zajezdu

Pro ty, kteří rádi kombinují poznávání s odpočinkem u moře, nabízíme Korsiku, nazývanou „ostrovem krásy“ či „perlou Středomoří“. Korsika nadchne své návštěvníky barvami a vůněmi přírody, azurovým mořem s písečnými plážemi v malebných zátokách, nad nimiž se zdvihají vrcholky hor. Nezapomenutelná jsou korsická města a přístavy Porto, Ajaccio a také Bonifaccio, které je díky svým bělostným útesům řazeno mezi největší pozoruhodnosti Evropy.

Popis hotelu

Ubytování: je zajištěno v prázdninovém středisku Belambra Pineto na severu Korsiky, 15 km od Bastie v krásném prostředí laguny uprostřed 18 ha areálu s piniemi. V areálu je bazén a tenisové kurty. Bungalovy, ve kterých budete ubytováni, jsou 2-4 lůžkové, klimatizované, s malou kuchyňkou, TV, sociálním zařízením a s terasou se zahradním nábytkem. Stravování: je zajištěno v hlavní hotelové budově, snídaně i večeře bufetem, večeře vč. vína a vody.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí v bungalovech, 7x polopenze, dopravu busem, trajekt, výlety dle programu, služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění, vstupy (cca 40-60 €), kapesné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Quicktour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Korsika

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Korsika - ostrov krásy

Číslo zájezdu: 1207995
Francie, Korsika