Le Soleil Bella Vista

  Tunisko, Monastir, Skanes Monastir

3/5

Le Soleil Bella Vista

    Tunisko, Monastir, Skanes Monastir
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zajezdu
Cena obsahuje
 • Konečná cena zahrnuje: letištní a bezpečnostní taxa, palivový poplatek a emisní příplatek, letenka tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním,
 • služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena neobsahuje
 • Cestovní pojištění a povinnou turistickou taxu.
Poznámka

COVID 19
Vzhledem k neustále se měnící situaci doporučujeme sledovat stránky MZV, případně se informujte u nás v CK.

Popis hotelu
Le Soleil Bella Vista

Le Soleil Bella Vista****

Naše hodnocení: 4*

Rozlehlý hotelový komplex leží přímo u dlouhé písčité pláže v oblasti Monastir – Skanes, v těsné blízkosti letiště. Provoz letiště však žádným způsobem nenarušuje příjemný pobyt klientů v tomto hotelu. Nabízí výborné služby, bohatý program alli nclusive a velmi dobré zábavní a sportovní vyžití.

Poloha

 • 200 m od letiště v Monastiru
 • 5 km od centra Monastiru
 • 13 km od centra Sousse
 • 62 km od letiště Enfidha
 • 154 km od letiště v Tunisu

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí, směnárnou a lobby barem
 • hlavní restaurace, restaurace „ la carte“
 • lobby bar, snack bar u bazénu, snack bar na pláži, piano bar, maurská kavárna
 • obchod se suvenýry
 • Wi-Fi připojení na recepci zdarma

Sport a zábava

 • velký venkovní bazén, menší bazén s tobogánem, krytý bazén
 • lehátka, slunečníky a osušky u bazénu a na pláži zdarma
 • vodní a plážové sporty, tenis, volejbal, stolní tenis, minigolf, pétanque, lukostřelba, šipky
 • tělocvična, aerobic, masáže, sauna, turecká lázeň, kadeřnictví
 • během dne animační programy, diskotéka

Ubytování

 • standardní dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek
 • klimatizace, koupelna, WC, telefon, TV/SAT.
 • minilednička denně doplňována láhví vody
 • bezpečnostní schránka za poplatek
 • většina pokojů s balkónem nebo terasou

Pláž

 • dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu
 • snack bar na pláži

Pro děti

 • dětský bazén, dětské hřiště se spoustou atrakcí
 • klub pro děti od 4 do 12 let, hlídání dětí od 3 let za poplatek

Stravování

 • all inclusive

all inclusive zahrnuje:

 • snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci
 • rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby 24:00 hodin denně - nápoje se podávají v některém z barů dle otevírací doby stanovené hotelem
 • lehké občerstvení během dne
 • noční občerstvení v hlavní restauraci
 • jednou za pobyt servírovaná večeře v restauraci „á la carte“ s rybími nebo italskými specialitami (nutná rezervace předem)
 • otevírací doba restaurací a barů se může v průběhu sezóny měnit

Možnosti obsazení: 1+0, 2+0, 2+1, 2+2, 3+0, 3+1

Destinace

Pobřežní město v oblasti Sahel s 50 000 obyvateli je neoddělitelně spjato se jménem bývalého tuniského prezidenta Habiba Bourguiby, který se zde v r.1903 narodil a díky němuž se Monastiru dostalo nebývalého výsadního postavení. Zahrnuje v sobě směs tradice a historie s moderní architekturou, což je tak typické právě pro Tunisko. Ačkoliv je pro místní obyvatelé nezanedbatelným zdrojem příjmu těžba mořské soli, pěstování oliv a dalších druhů ovoce, největším přínosem je turistický ruch, kterému se podřizuje život místních obyvatel.

Dnešní Monastir je však především turistické centrum vybavené vším, co turista potřebuje. Vyrostlo zde mnoho hotelů i hotýlků běžných cenových kategorií, můžeme si zde však dopřát i pobyt ve špičkových hotelích nebo návštěvu kongresového paláce. Monastir je univerzitní město a má jedno z mezinárodních letišť, takže turisté, kteří chtějí v této oblasti prožít svoji dovolenou, mají veškeré dopravní pohodlí při ruce. Milovníci golfu ocení dvě osmnáctijamková hřiště. Monastir je jedno z nejpůvabnějších měst Tuniska.

Monastir, stejně jako Sousse, má velmi bohatou historii. Ve starověku za Římanů se nazýval Ruspina (což punsky znamenalo Poloostrov). Městečko, jehož základy sahají až do punských dob používal Julius Caesar jako opěrný bod při svém africkém tažení. Už tehdy je chránily trojité hradby. Caesar tu zřídil po návratu z Egypta svůj první tábor a odtud svedl první bitvu proti Pompejovcům, svým zapřísáhlým nepřátelům, až nad nimi konečně zvítězil v r.46 př.n.l. v bitvě u Thapsusu (dnešní Mahdii ležící 30km jižněji). Byzantinci zde v 6.st. založili křesťanský klášter, monastér, od něhož město pravděpodobně odvozuje svůj současný název.

Město se dále rozvíjí až v 8. století za vlády Arabů, kdy zde byl vybudován Ribát, stavba ne nepodobná klášterům rytířských řádů. Díky němu se z Monastiru stalo jedno z nejvýznamnějších náboženských středisek země. Mohutný komplex budov sloužil jednak jako vhodné místo k meditacím a jednak jako velmi spolehlivý opěrný bod v dobách válečných.

Období největšího rozkvětu přichází v 11. století, kdy dynastie Fátimovců stěhuje hlavní město z Kairouánu do nedaleké Mahdie. V této době je Monastir uctíván jako posvátné město a proudí sem zástupy věřících.V 16.st. bylo město napadeno Španěly a část ribátu byla rozbořena. Po vyhlášení francouzského protektorátu se význam Monastiru ještě zvětšil, neboť byl sídlem velitelství hlavní francouzské posádky pro jihovýchodní Tunisko a sídlem prefektury, podléhající přímo tuniskému bejovi. Díky zdejšímu přístavu zde kvetl námořní obchod, hlavně s olivovým olejem.

Procházky městem samozřejmě začínají v Ribatu. Tento nádherný komplex byl podle většiny historiků postaven jako čtvercová tvrz v r. 796 a je bezpochyby nejstarším v Africe a nejvýznamnější dochovanou stavbou islámského raného středověku Velkého Maghrebu.Během následujících staletí byl mnohokrát přestavován a rozšiřován. Dnešní vchod do ribátu se nachází v jeho západním křídle a ústí na nádvoří , kde se každoročně v červenci a v srpnu konají představení v rámci monastirského festivalu. Nad jižním křídlem ribátu se tyčí strážní věž zvaná nador, na jejíž vrchol vede spirálovité schodiště a je odtud nádherný výhled do okolí. V prvním i druhém poschodí se nachází modlitebny a malé cely, ve kterých zdejší učení mniši-válečníci rozjímali a věnovali se studiu. Zemřít v boji za islámskou víru považovali bojovní mniši za čestnou povinnost a odměnou jim za to byl přímý vstup do ráje. V Monastiru dosáhl blaženost podle staré legendy každý, kdo žil 3 dny ve službách ribátu. Není proto divu, že se pevnost stala jednou z nejvýznamnějších svatyní. Kdo ji nemohl střežit nebo v ní bojovat, dal se přinejmenším pohřbít u jejích zdí. Tím se vysvětlují obrovské rozměry hřbitova nacházejícího se naproti ribátu. Kdysi nechtěl ribát nikomu otevřít své brány, dnes je otevírá tisícům návštěvníků města.

Najdeme zde i muzeum- Muzeum islámského umění (nazývané muzeum Ali Bourguiba) v někdejší modlitebně kláštera.Vystavené sbírky ilustrují civilizaci a umění arabských muslimů v dobách raného islámu. Návštěvník zde může obdivovat staré rukopisy, arabský astrolab vyrobený v r.927 v Cordóbě , zbytky dřevěné vyřezávané kazatelny z 9.st. z Velké mešity v Kairouanu, koptské látky ze 4. až 8.st. z Egypta, překrásné filigránské skleněné předměty z období Fátimovců apod. Ve spodní části ribátu jsou ateliéry společnosti International Monastir Films, v nichž byly natočeny některé epizody z filmů Ježíš z Nazaretu a Hledání ztracené archy.

Pokud navštívíte Monastirský ribát a netrpíte závratí, nezapomeňte se podívat z hradeb směrem k moři, je to skutečně pěkný zážitek.

Pochází z 9.století. Jako jedna z mála starobylých památek byla uchráněna před rozsáhlou rekonstrukcí Monastiru v době jeho rozsáhlé přeměny v reprezentativní rodiště prezidenta. Mešitu najdete hned vedle Monastirského ribátu. Jedná se o skromnou aghlabovskou stavbu lemovanou arkádami tvořenými lomenými oblouky a sloupy, které byly zhotoveny z kamene pocházejícího z římských ruin. V blízkosti Velké mešity se nachází starý hřbitov se starými krásně zdobenými hroby.

Velká Mešita v Monastiru. Zde se můžeme procházet typickými orientálními uličkami plnými obchodníků, pracujících přímo na ulici a cítíme se jako na bazaru v pohádce z Tisíc a jedné noci. Monumentálnost starých městských hradeb je zvýrazněna čtvercovými strážními věžemi. Staré město, medina, si dodnes si dochovalo svůj původní starobylý ráz. Hradby na západní straně starého města (mediny) zůstaly do dnešních dnů téměř nepoškozené. V hradbách je několik krásných starých bran, např. Bab Tunis z konce 18. století v severozápadní části či hlavní jižní brána Báb Brikša ze 17. století.

Bourguibova Mešita byla postavena v letech 1963-1966 v rue de l ?Independance podle vzoru mešity Hammudy Paši v hlavním městě Tunisu. Svým 41metrů vysokým osmistěnným minaretem vévodí celému městu a okolí. Její stavitel se inspiroval mešitou Hammouda Pachi, postavenou v 17.st. v Tunisu. Obrovská modlitebna může pojmout až 1000 osob a její klenby podepírá 86 sloupů z růžového mramoru. V téže ulici,na opačné straně, je Muzeum tradičních krojů. Bohatá sbírka obsahuje hlavně ženské tradiční oděvy, které svědčí o eleganci, bohatství a rozmanitosti šatníku zdejších dam v minulých stoletích.

Mauzoleum Habiba Bourguiby bylo postaveno v r.1963 a zvětšeno v letech 1978 a 1980. Budova má čtvercový tvar s pozlacenou kopulí. Tuto stavbu si Bourguiba určil jako budoucí místo posledního odpočinku a po své smrti v r.2000 tu byl pochován. Vstup do mauzolea je velkolepý. Již samotná chůze po dlouhém dlážděném chodníku, po kterém přijdete až k mramorovému nádvoří, nabízí návštěvníkovi jedinečný pohled na tuto památku. Vstup do mauzolea s pozlacenou kopulí a dvojicí minaretů je zdarma, ale pouze po několik hodin denně. Pokud chcete mauzoleum navštívit, musíte mít zakrytá ramena a kolena. Zajímavostí je velký lustr v hlavní kopuli, jelikož pochází z rukou českých sklářů. Po obou stranách jsou další dvě budovy s menšími zelenými kopulemi. V nich jsou pochováni Bourguibovi rodiče a jeho první manželka. Kromě toho je možno shlédnout i malou expozici předmětů patřících Bourguibově rodině.

Po cestě k mauzoleu se přechází přes velkou esplanádu, po jejíž pravé straně je hřbitov a koubba Sidi el-Mezri, světce z 12.st., po němž je hřbitov pojmenován(koubba=kaplička).

Před mauzoleem se nachází osmiboká stavba, tzv. Hrob neznámého vojína, který je symbolickým hrobem všech tuniských vojáků, kteří bojovali za nezávislost Tuniska.

Ve zdejším přístavu může kotvit až 400 malých lodí.

Z města také jezdí pravidelné autobusové linky do nedalekého města Sousse. Dále lze využít levné taxi , louages nebo vlak tzv.metro.

Základní cena zahrnuje

 • Konečná cena zahrnuje: letištní a bezpečnostní taxa, palivový poplatek a emisní příplatek, letenka tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním,
 • služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění a povinnou turistickou taxu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Best Reisen, IČ: 60699957. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Monastir
 • Místo dle CK: Monastir

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Le Soleil Bella Vista Hotel ****
Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže
Všechny zájezdy do  Le Soleil Bella Vista Hotel

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 934 638
dnes 8–18 h

Hodnocení

10. nejlepší hotel v destinaci Monastir

3/ 5 7 recenzí


Karel září 2018
Zkažená dovolená. Všude , kde jsem doposud byl, to bylo nepopsatelně lepší... celá recenze


monca září 2019
Super dovča. Vše super,první týden...nad očekávání...Jen je mi líto,že pro občany Ruska byly služby hotelu i strava na vyšší úrovni,než když pa... celá recenze


alka srpen 2019
LE SOLEIL BELLA VISTA. V hotelu se mi velmi líbilo, na pokoji vždy uklizeno a čisto, nikdy se nic neztratilo, dokonce uklízečka nechala na posteli i drob... celá recenze

Hodnocení cestovatelů na webu Tripadvisor

Lokalita

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.

Nezávazná objednávka

Le Soleil Bella Vista
    Tunisko, Monastir, Skanes Monastir

Cena
8 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 934 638

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
8 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
600 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
464 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
890 Kč