LTI Mahdia Beach & Aquapark

  Tunisko, Mahdia

4/5

LTI Mahdia Beach & Aquapark

    Tunisko, Mahdia
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zajezdu
Cena obsahuje
 • Konečná cena zahrnuje: letištní a bezpečnostní taxa, palivový poplatek a emisní příplatek, letenka tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním,
 • služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena neobsahuje
 • Cestovní pojištění a povinnou turistickou taxu.
Poznámka

COVID 19
Vzhledem k neustále se měnící situaci doporučujeme sledovat stránky MZV, případně se informujte u nás v CK.

Popis hotelu
LTI Mahdia Beach & Aquapark

Hotel LTI MahdiaBeach & Aquapark****

Naše hodnocení: 4+*

Hotelový komplex,ležící přímo u jedné z nejhezčích pláží Tuniska, v dosahu rybářského městečka Mahdia. Hotel získává své klienty díky výborným službám a kvalitnímu programu allinclusive.

Tento hotel je vhodný také pro handicapované klienty. Hotel disponuje jedním z největších aquaparků v Tunisku.

Poloha

 • 4 km od centra Mahdie
 • 46 km od letiště v Monastiru
 • 111 km od letiště Enfidha
 • 181 km od letiště v Tunisu

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí a směnárnou
 • restaurace, restaurace „á la carte“, lobby bar u recepce, bar u bazénu, pizzerie u bazénu, maurská kavárna
 • obchod se suvenýry
 • Wi-Fi připojení na recepci zdarma, internetový koutek za poplatek

Sport a zábava

 • velký bazén s dětskou částí, vnitřní bazén, aquapark
 • lehátka, slunečníky, matrace a osušky na pláži i u bazénu zdarma
 • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, vodní pólo, tenis, stolní tenis, minigolf, lukostřelba, biliard, aerobic, sauna, masáže, salón krásy, kadeřník
 • bohaté animační programy během dne i večer,diskotéka (vstup zdarma, nápoje za poplatek)

Ubytování

 • standardní dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek
 • klimatizace, koupelna, WC, telefon, TV/SAT., vysoušeč vlasů, minilednička, bezpečnostní schránka za poplatek
 • minerální voda v plastové láhvi v baru u recepce
 • většina pokojů s balkónem nebo terasou

Pláž

 • dlouhá pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu

Pro děti

 • dětský bazén
 • dětské hřiště
 • dětský klub pro děti od 4 do 12 let
 • dětský bufet

Stravování:

 • ultra all inclusive

Ultra all inclusive zahrnuje:

 • snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci
 • rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby 24 hodin denně- nápoje se podávají v některém z barů dle otevírací doby stanovené hotelem
 • lehké dopolední a odpolední občerstvení ve snack baru, večerní a noční občerstvení od 23:00 do 06:00
 • 1x za pobyt slavnostní večeře v restauraci „ la carte“ se španělskými specialitami
 • otevírací doba restaurací a barů se může v průběhu sezóny měnit

Možnosti ubytování: 1+0, 2+0, 2+1, 2+2, 3+0, 3+1

Destinace

Mahdia je přímořské město, které leží přibližně 200km od Tunisu. Je to hlavní město stejnojmenného guvernorátu. Má cca 50 000 obyvatel.

Byla původně postavena na poloostrově dlouhém cca 1400 metrů a širokém cca 500 metrů. Mahdia je jeden z prvních rybářských přístavů v zemi. Cestovní ruch zaujímá stále důležitější místo v místní ekonomice. Město je především centrem služeb, postupně se stává i centrem vzdělanosti, a to zřízením několika univerzit.

Historické centrum leží na poloostrově, avšak město se rozšiřuje do vnitrozemí (čtvrti Hiboun a Zouila).Jediná větší volná plocha se nachází u Velké mešity. Celý zbytek města Mahdia jsou úzké uličky plné života. Občas zde najdete nějaké menší náměstíčko, ale jinak je to kombinace bílých domů, zahrádek, stromů a zeleně, kaváren a obchodků. Mahdia je v tomto opravdu unikátní, pokud budete trávit dovolenou právě zde, určitě vám Mahdia nezevšední a budete zde moci strávit několik zajímavých dní. Pokud se sem totiž vydáte ze svého hotelu na výlet, určitě vše za jeden den neprozkoumáte.

Letovisko Mahdia je na tuniské poměry celkem unikátní. Na rozdíl třeba od Yasmine Hammamet nebo letovisek na Djerbě nevyrostlo město Mahdia na „zelené louce“, ale má za sebou bohatou historii. Mahdia může nabídnout tu pravou atmosféru starého historického města se všemi vlastnostmi jako jsou stará zástavba téměř po celém městě, nádherná medina či několik zajímavých památek.

Strategická poloha a opevnění umožňovala městu, známému postupně pod jmény Jemma, Aphrodisium a Cap Afrika hrát vedoucí roli ve středomořské oblasti až do 16.století.. Vrak potopené řecké lodi z 1.st.před naším letopočtem s nákladem mnohých aténských uměleckých předmětů, dnes uložených v muzeu Bardo, byl nalezen v r.1907 cca 6km od Mahdie. Tento nález učinil z Mahdie jedno z nejbohatších podmořských archeologických středisek v Tunisku.

Mahdia byla pod fénickou, později pod římskou nadvládou (Aphrodisium ), v 7. století ji zničili Arabové.

Město bylo obnoveno v 10.století, kdy v roce 916 se sem z Kairouanu uchýlil první fatimovský kalifa Ubayd Alláh al-Mahdi, výstavba města trvala 5let a tento kalifa dal městu současný název Mahdia. Mahdia byla od roku 921 až do roku 973 hlavním městem Fatimovců, kdy ji nahradila Káhira. Fatimovci nechali jako obranu město Mahdia obehnat deset metrů širokou zdí. V období 944-945 byla po dobu 8měsiců v obležení Kharidjitů, kterým nakonec vítězně odolali. V roce 1057 Ziridovci zde nalezli útočiště před hrozbou Hilalů. V letech 1086-1087 za účelem zastavení opakovaných útoků pirátů, včetně těch pod vedením Ziridovce Tamim, velká obchodní města ze severního Středomoří – Janov, Pisa, Amalfi, Salerne a Gaeta formují válečné loďstvo a dobývají Mahdii. Po obsazení Mahdie ji Římané nedokáží zachovat – peníze z válečné kořisti jsou použity na katedrálu v Pise a výstavbu nového kostela. Historik křížových výprav Carl Erdmann považuje tento nájezd jako přímý předchůdce první křížové výpravy o 8let později, která je vedena pod praporem svatého Petra proti muslimskému vůdci.

Normandský král Roger II de Sicile město dobyl v roce 1148 a udržuje svou pozici až do roku 1160, kdy se města zmocňují Almohadé. Město ztrácí politický význam ve prospěch Tunisu, ale přesto je důležitým přístavem.

V roce 1390 z důvodu ztráty obchodního postavení v Tunisku ve prospěch Benátek, Janov organizuje válečnou výpravu rázu nové křížové výpravy pod záminkou pomsty za pirátské útoky Berberů proti křesťanům a získává podporu anglicko-francouzské vrchnosti, kdy Louis II de Bourbon se ujal velení. Místo, pevnost chráněná Berbery z Bougie, Bone a Constantine a dalších oblastí Magrebu, kteří přišli na pomoc Tunisanům, odolává všem útokům. Evropané, jejichž neshody je rozdělovali, jsou nucení vrátit se na moře po 61dnech neúspěšných bojů.

Mahdia je v 16.století dobyta korzárem Dragutem. Charles V. se zmocňuje Mahdie v roce 1550 a Španělé tam zůstávají do roku 1554. Po nich přichází Osmané (Turci). Město postupně nachází svůj klid a stává se jedním z největších rybářských přístavů v Tunisku.

Mahdia má několik památek a zajímavých míst:
 • Skifa Kahla nebo Zouila Bab, důležitá opevněná brána z 10.století (postavena mezi lety 916 a 921 ) a pak obnovena v 16.století, tvoří jeden ze vstupů z nového města do mediny a je jedním z mála pozůstatků hradeb. je jedinou památkou, která se dochovala z doby založení Mahdie. Tato velkolepá vstupní brána do Mediny je jednou z nejkrásnějších v celém Tunisku a její fotografii najdete snad ve všech propagačních materiálech této nádherné země. Původně byla součástí vstupu také padací mříž, která měla ochránit příslušníky vládnoucí vrstvy žijící za hradbami mediny před nechráněnými návštěvníky.
 • Malé muzeum (jižně od Skifa Kahla) nabízí návštěvníkům několik zajímavých sbírek. Vstupné jsou 4 dináry, otevírací doba je od 9 hod. do 16 hod. (v zimě do 19 hod. ale s přestávkou mezi 13. hod. a 15. hod.). Uvidíte zde sbírky mincí, místních krojů, ale také lamp, které osvětlovaly chodby amfiteátru v El Djem. Z muzea se můžete dostat na bránu Skifa Kahla, odkud je pěkný pohled na celou Medinu.
 • Bordj El Kebir, pevnost stojící na nejvyšším bodě Mahdijské mediny s klenutou a zakřivenou chodbou vedoucí na impozantní nádvoří, která tvoří od roku 1595 špičku mysu Afriky. Pevnost nabízí pěkný výhled do okolí (vstupné 1,5 dináru).
 • Velká mešita založená v roce 916 šítem Ubayd Alláh al-Mahdi, jejíž zvláštností je, že nemá minaret. Mešita byla zničena Španěly, kteří v polovině 16. století vyhodili do povětří část městský hradeb. Mešita prošla několika změnami a renovacemi a finální rekonstrukce proběhla mezi roky 1961 a 1965 dle prvního plánu z 10.století.
 • Hadždž Mustapha Hamza mešita, postavená v roce 1772 a obnovena během dvacátého století je krásným příkladem náboženské architektury v osmanské době.
 • Námořní hřbitov se nachází na nábřeží na konci poloostrova.
 • Maják Mahdia
 • Páteční trhy za hradbami mediny
 • Kavárna DePeche –zde vám naservírují čerstvý pomerančový džus a výtečnou kávu.
 • Římský amfiteátr EL JEM

Město Mahdia má muzeum s regionálním zaměřením, která se nachází na bývalé radnici, která byla kompletně zrekonstruována za účelem umístění sbírek. Bylo otevřeno v roce 1997, vystavuje různé sbírky včetně keramiky z doby punské a římské, krásná sbírka mozaiek , byzantský poklad s 268 zlatými mincemi a jiné předměty z islámského období.

Dnes je ekonomika Mahdia především zaměřena na cestovní ruch, na rybolov a olivový olej. Rybářský přístav má vlastní konzervárenský průmysl zpracovávající modré ryby. Můžete zde též obdivovat vlečné sítě pro noční rybolov.

Město se nachází na východ od velkého olivového háje, zdejší početné olejárny vyrábí kvalitní olivový oleje, ale i mýdlo (vyrobené z 72% z olivového oleje).

Město je také známé pro své tkalcovny ( hedvábí a vlny ) a řemesla (šperky, kůže, dřevo, atd.).

Turistická zóna se nachází v oblasti začínající asi 5 kilometrů severně od historického centra. Poloha je to naprosto ideální. Zde už nebyla původní zástavba, takže se zde nachází velké hotelové komplexy přímo u moře nabízející veškerý luxus, velké zahrady s bazény a kompletní vybavení pro strávení klidné dovolené. Zároveň je to ale tak blízko, že se do města Mahdia můžete vydat klidnou procházkou nebo využít místní dopravu a za pár minut se ocitnete v úplně jiném světě. Mahdia je vyhlášená dvěma věcmi. První je staré město. Ta druhá je pak pláž. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v Tunisku, bílý písek s tyrkysovým mořem přímo vyzývá ke koupání. Pláž u Mahdie je velmi široká, najdete zde velkou nabídku vodních sportů i občerstvení. Lokalita je vhodná i pro rodiny s dětmi, vstup do vody je velmi pozvolný. Čím blíže k Mahdii, tím větší provoz a tím více lidí.

Městem prochází několik dopravních tepen celostátního významu, jakož i dálniční přivaděč na dálnici Tunis-Sfax . Navíc, několik železničních tratí spojuje Mahdii se Sousse, Sfaxem a Monastirem. Mahdia nemá vlastní letiště, ale nachází se asi hodinu cesty od mezinárodního letiště Habib Bourguiba v Monastiru .

Taxíkem se z hotelu (podle vzdálenosti od centra) do centra Mahdie dopravíte za 3 až 5 dinárů. Vlakové nádraží (tzv.Metro station) v Mahdii se nachází západně od přístavu a tento vlak má v turistické zóně zastávku hned naproti hotelu Mahdia Palace, kousek vedle nákupního centra. Několikrát za den jezdí do města Monastir (1 hodina, 3 dináry) a do Sousse (necelé dvě hodiny, 5 dinárů). Jízdní řády zdejšího metra se dozvíte i na recepcích hotelů. Stanoviště sběrných taxíků (louage) se nachází za vlakovým nádražím (cca 15 min. pěšky), odkud odjíždí sběrná taxi do Sousse, Monastiru, El Djemu a Tunisu. Pro dopravu z turistické zóny do centra města lze využít i velice levný městský bus nebo turistický vláček. Městský autobus jezdí určitě jednou za půl hodiny, ale nikdo neví přesně, kdy to bude.

Může se vám hodit
 • I tam, kde mají na dveřích symboly platebních karet, se raději nejdřív zeptejte, zda dnes opravdu kartou můžete zaplatit. Nezapomeňte, že při výběru peněz v bance budete vždy potřebovat i pas.
 • Chcete-li si půjčit vůz, vydejte se v Mahdii na Avenue Habíba Bourgíby. Půjčoven tam najdete několik, ne vždy budou otevřené – proto s sebou mějte mobil, abyste mohli volat na uvedené telefony. Při půjčení auta po vás obvykle budou žádat kreditní kartu a zálohu (až ve výši několika set dinárů).
 • Na ty z vás, kdo se chtějí naučit potápět či si pořádně zašnorchlovat, jsou připraveni ve dvou mahdijských školách.

Základní cena zahrnuje

 • Konečná cena zahrnuje: letištní a bezpečnostní taxa, palivový poplatek a emisní příplatek, letenka tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním,
 • služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění a povinnou turistickou taxu.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Best Reisen, IČ: 60699957. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Mahdia
 • Místo dle CK: Mahdia

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

LTI Mahdia Beach & Aqua Park ****
Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže
Všechny zájezdy do  LTI Mahdia Beach & Aqua Park

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 934 646
dnes 8–18 h

Hodnocení

4. nejlepší hotel v destinaci Mahdia

4/ 5 18 recenzí


Ivana Výborná září 2019
Ivana Výborná. Dovolená byla suprova... celá recenze


Kubik&Verča září 2019
Super dovolená - nikdy nezklame. Již po několikáté a zase vše super, trošku chudší animace, ale i tak zábava byla. Pláže uklizené, moře jak kafíčko, jídla až až, p... celá recenze


Sezi září 2019
8 bodu z 10. Vše super až na problem s pokojem... celá recenze

Hodnocení cestovatelů na webu Tripadvisor

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.

Nezávazná objednávka

LTI Mahdia Beach & Aquapark
    Tunisko, Mahdia

Cena
9 490 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 934 646

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
9 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
600 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
464 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
890 Kč