Termín:
27. 11. – 15. 12. 2018
Počet dní:
19 (út – so)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně) - vše pro 733 Počasí: vzduch 14-18 °C (hory), 22-30 °C (nížiny) Nástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Dháka - Šrímangal. Let do Dháky. Prohlídka města - mj. mughalská pevnost Lalbagh, říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Přejezd na severovýchod země.

4. až 7 den

Šrímangal - Méghálaj. Šrímangal - čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džaflong na hranici s Indií: primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do indického státu Méghálaj. Odjezd do „Skotska Východu“ - Šilaungu: muzeum Don Bosco, tržnice Iew Duh. Výlet do Čérápundží na nejdeštivější místo světa, jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

8. až 10 den

Assam. Přejezd do Ásámu. Hlavní město Guváhátí: posvátné hinduistické chrámy Kamachya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říčními delfíny, chrám Devíti planet - Naba Graha. Safari na slonech v národním parku Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku jednorohého nosorožce?

11. až 15 den

Nagaland. Cesta krajem orchidejí do Kohimy - metropole Nágska, izolovaného indického státu - oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nágska - jedinečném festivalu Hornbill: válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Atmosféru festivalu se pokusíme zachytit našimi fotoaparáty. Chonoma - místo posledních britsko- nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak - Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

16. až 19 den

Nagaland - Kalkata - Praha. Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (4940 m, zprovozněný od r. 2018). Odlet do metropole Bengálska a nejdrsnějšího indického města - Kalkaty: památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh, Howrah - nejrušnější most světa, běhající rikšové. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Sloní safari v N.P. Kaziranga - vstupní permit, jízda na slonu. Indická víza včetně jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x vícelůžkové pokoje, noční autobus (1x). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5500 Kč (14x). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. V ceně nejsou víza do Bangladéše - při příletu v Dháce (51 USD), popř. v Berlíně (35 EUR - pro Čechy).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kalkata, Méghálaj, Nagaland, Rímangal

MÉGHÁLAJ, NÁGSKO, ÁSÁM A BENGÁLSKO

Číslo zájezdu: 885205
Bangladéš, Indie, Indie, Kalkata, Méghálaj, Nagaland, Rímangal

Všechny termíny a možnosti (1)