Termín:
5. 5. – 10. 5. 2020
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Anotace

Vydejte se s námi po stopách historie do jedinečného údolí Loiry k středověkým pevnostem, velkolepým zahradám a renesančním zámkům, které bývaly domovem francouzských králů a které patří k největším turistickým atrakcím Francie. Kromě klasických zámků Chambord, Chenonceau a Blois navštívíme i Azay-le-Rideau, Villandry a Cheverny.

Paříž - Villandry - Azay-Le-Rideau - Chenonceau - Blois - Chambord - Cheverny - Versailles

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd v odpoledních hodinách z ČR.

2. den zájezdu
Celodenní prohlídku PAŘÍŽE(UNESCO) zahájíme na pravém břehu Seiny s nádhernými bulváry, Champs Elysées, oblast Louvre, Centre George Pompidou, ostrov La Cité, katedrála Notre Dame, Latinská čtvrť, Panteon aj.

3. den zájezdu
Okruh po zámcích na Loiře. VILLANDRY, romantický zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou uvedeny do původního stavu 16. stol. zahrady s jedinečnými ornamenty tvořené nejen květinami, ale i zeleninou a kořením. Elegantní AZAY-LE-RIDEAU na ostrově Indre, obklopený tichým jezerem a parkem. Krásný renesanční zámek s malebnými zahradami CHENONCEAU, zámek šesti žen.

4. den zájezdu
Okruh po zámcích na Loiře (UNESCO). Zámecký monumentální skvost, největší zámek na Loiře - CHAMBORD - zámek je duchovním dítětem výstředního krále Františka I. Zámek má 440 pokojů, labyrint chodeb, střechu s mnoha komíny a věžičkami a z teras jsou úchvatné pohledy do okolního parku. BLOIS, starobylé městečko s jedinečnou architekturou a se zámkem vystavěným ve středu města, které je sídlo vévodů orleánských. CHEVERNY, zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII, vybudovaný v jednoduchém, ale klasickém stylu.

5. den zájezdu
Symbol absolutistické monarchie a ukázkové dílo klasicistní architektury VERSAILLES (UNESCO), sídlo francouzského dvora do r. 1789. Dokončení prohlídky PAŘÍŽE - levý břeh Seiny, Eiffelova věž, Invalidovna, pro zájemce možnost návštěvy galerie Louvre nebo Musee d´Orsay. Večerní Paříž – Montmartre, Moulin Rouge. Odjezd do republiky.

6. den zájezdu
Návrat v poledních hodinách.

Podnadpis

RENESANČNÍ ZÁMKY, ZAHRADY

Typ ubytování

hotel

Orientační ceny vstupného

Paříž:
Tour Eiffel - 10 € pěšky 1. a 2. patro
16 € 1. 2. patro výtahem
3. patro – 25 €
Louvre – 15 €
Musee d´Orsay - 11 €
Invalidovna - 9,5 €
Věž katedrály Notre-Dame (387 schodů) - 8,5 €
Arc de Triomphe - 9,5 €
Montparnasse – 17 €
Panthéon - 7,5 €
Picassovo muzeum - 8,5 €
Oranžérie - 9 €
Plavba lodí po Seině - 15 €
Jízdenka na metro - 1,8 €
Centre Pompidou - 14 €
Sainte Chapelle+Conciergerie - 13,5 €

Zámek Versailles - 18 € vč. audioguide - vstupenka platí do Králových a Královniných apartmá, kaple, opery, apartmá Dauphina, apartmá princezen.
Zahrady ve Versailles – 9,5 €, kaple, divadlo, Belveder, Chrám lásky, Grota, Francouzský pavilon, Vesnička Marie Antoinetty
Velký a Malý Trianon - 10 €
Blois – 9,5 €
Chenonceaux – 11 €
Chambord - 8 €
Azay-le-Rideau – 8,5 €
Cheverny – 8,2 €
Villandry zahrady + zámek – 8,5 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca cca 150 €.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem, 
 • 3x ubytování v jednoduchých hotelech – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 
 • průvodce CK

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné, 
 • fakult. služby, 
 • vše ostatní co není zahrnuto v „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 1 800 Kč
 • 3x snídaně 450 Kč, 
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Redok Travel, IČ: 25258281, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Azay-le-Rideau, Chenonceau, Paříž, Villandry
Informace o slevách

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.