Termín:
8. 8. – 14. 8. 2018
Počet dní:
7 (st – út)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Nechte se pozvat do Itálie, kde na vás čeká okázalá architektura starobylých měst a překrásné jezero Lago di Garda. Po celém kraji narazíte na symboly idylického a pohodlného života šlechty. V Miláně uvidíte gotický dóm ověnčený 135 věžičkami, svérázné Benátky, tragický příběh Romea a Julie si připomenete ve Veroně. Dále si prohlédnete starobylé univerzitní město Padova, městečko Sirmione se středověkým hradem a antickými pozůstatky. Vychutnáte si atmosféru malého státu San Marino.

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo a Rakousko do Itálie. 2. den: MALCÉSINE – město se choulí pod impozantním hradem, možnost využití lanovky na vrchol Monte Balda 1747 m – výhled na jezero Lago di Garda. SIRMIONE – středověký hrad Rocca Scaligera. LAGO DI GARDA – největší italské jezero, mnoho atraktivních rekreačních i starobylých letovisek, teplomilná flóra. 3. den: CERTOSA DI PAVIA – italský pobyt Karla IV. Klášterní komplex ukrývá spoustu cenných uměleckých artefaktů. MILÁNO – jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie. Srdce italské ekonomiky. TEATRO ALLA SCALA – opera se řadí k nejprestižnějším na světě, možnost prohlídky muzea. DÓM – jedna z nejznámějších a největších ukázek gotické architektury na světě. Skládá se z pěti lodí, které podpírá 52 sloupů. BERGAMO – středověké město na vrcholu kopce obklopeno obrannými zdmi ze 17. století. 4. den: PADOVA – starobylé univerzitní město se slavnou akademickou minulostí, kaple Scrovegniů, dóm s baptisteriem, bazilika Sant´Antonio a Donatellova socha. VERONA – navždy spojená s Romeem a Julií, může nabídnout víc než jen vymyšlený příběh tragické lásky. Ve starobylém centru se zachovalo mnoho půvabných římských památek. ARÉNA – třetí největší římský amfiteátr. CASTELVECCHIO – působivý hrad se zajímavými expozicemi. CASA DI GIULIETTA – připomíná tragický příběh Romea a Julie. DÓM – vyniká zajímavým průčelím. SAN ZENO MAGGIORE – nejzdobnější kostel v Itálii. Historické centrum je na Seznamu památek UNESCO. 5. den: RAVENNA – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. Památky jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. SAN MARINO – samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano. Památky jsou zapsány na seznamu UNESCO. FERRARA – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. Historické centrum je na Seznamu památek UNESCO. 6. den: BENÁTKY – toto město patří k několika na světě, jež si právem zaslouží přívlastek jedinečné. CANAL GRANDE – „nejkrásnější ulice světa“, kanál se vine srdcem města, po celé délce ho lemují význačné paláce. PIAZZA SAN MARCO – svědek slavností, procesí, politických akcí a bezpočtu karnevalů. BAZILIKA SAN MARCO – náleží k nejvelkolepějším stavbám v Evropě. Možnost výstupu na kampanilu. DÓŽECÍ PALÁC – rezidence benátských vládců, bohatě zdobené komnaty a síně, Most vzdechů a vězení. PONTE DI RIALTO – nejslavnější benátský most. Benátské památky jsou na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování

bungalovy

Stravování

Možnost vlastního vaření. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuta

přeprava, 4x ubytování a průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hoška Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Benátky, Castelvecchio, Ravenna, San Marino, Sirmione

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.


PERLY SEVERNÍ ITÁLIE

Číslo zájezdu: 979853
Itálie, Benátsko, Emilia Romagna, Italská jezera, Lombardie, San Marino, Benátky, Lago di Garda, Ravenna, San Marino, Sirmione

Všechny termíny a možnosti (1)