Podmanivá Sardinie - příroda, historie, město

Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Gonone, Oristano, Orosei

Podmanivá Sardinie - příroda, historie, město

  Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Gonone, Oristano, Orosei
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Poznávací zájezd kombinující fascinující přírodu, staleté tradice, významnou historii a čilý život moderního hlavního města.

Poloha

První část programu se odehrává na severovýchodě ostrova v pohoří Supramonte a zálivu Orosei , následuje jednodenní výlet do římského archeologického naleziště, muzea a hlavního centra západního pobřeží a závěr proběhne v hlavním městě na jihu ostrova.

Vybavení

Na ubytování je k dispozici wi-fi připojení, ložní prádlo, ručníky, televize. S sebou doporučujeme kvalitní trekkingovou obuv, pohodlné oblečení v různých vrstvách, nepromokavé oblečení, malý batoh na výlety.

Ubytování

Pět nocí na východě ostrova v komfortním Bed&Breakfastu v centru města Dorgali, dvě noci v Bed&Breakfastu v centru Cagliari.

Program
 • 1. den - Přílet na letiště v Cagliari, přesun do Dorgali na východě ostrova, ubytování, volný program.
 • 2. den - Přesun terénním vozem do pohoří Supramonte, pěší sestup do kaňonu Su Gorropu , prohlídka soutěsky dle fyzických možností (některé úseky mohou být náročnější na zdolání), oběd formou balíčku v přírodě, návrat do ubytování.
 • 3. den - Pěší výšlap se zastávkou v jeskyni Todeitto a na pláži Oddoana, trekking po skalním útesu Buchiarta, završený tradičním sardinským obědem u pastýřů.
 • 4. den - Kulinářský zážitek ve formě kuchařského kurzu, naučíte s vyrábět čerstvé ravioli, typické pro tuto část ostrova a své výtvory ochutnáte k obědu. Odpoledne následuje návštěva v místním vinařství, prohlídka a degustace vynikajících vín, včetně věhlasného cannonau.
 • 5. den - Pěší výlet z ubytování na vyhlášenou pláž Cala Luna , studený oběd z místních produktů a návrat výletní lodí, alternativně je možné celý výlet absolvovat lodí nebo na koni.
 • 6. den - Snídaně a odhlášení z hotelu, přejezd na jih ostrova s celodenní zastávkou na západním pobřeží. Návštěva římského archeologického naleziště, muzea Obrů z hory Prama a rozchod v centru města Oristano , večerní příjezd do hlavního města Cagliari .
 • 7. den - Dopolední prohlídka města s česky mluvícím průvodcem a následný volný program. Možnost navštívit Citadelu muzeí , park Molentargius , Botanickou zahradu , hrad San Michele , baštu Sant Remy , pláž Poetto, tradiční trhy San Benedetto. Pro zájemce je možné zajistit prohlídku podzemí s průvodcem.
 • 8. den - Dopolední volný program, odlet zpět do Prahy v 15:25.
Stravování

V ceně zájezdu je bufetová snídaně z lokálních produktů, 2x studený oběd v rámci výletu, 1x tradiční oběd s pastýři, 1x oběd uvařený během kuchařského kurzu. V docházkové vzdálenosti od obou ubytování se nachází řada restaurací, pizzerií i obchodů.

Pláž

Nejbližší pláže na východě ostrova jsou ty v Cala Gonone , pláže s hrubým pískem a oblázky lemuje promenáda se řadou barů, kaváren a restaurací. Městečko je dostupné linkovým autobusem hromadné dopravy, cesta trvá 20 minut, zastávka se nachází cca 500 metrů od ubytování. Na jihu v Cagliari se asi 5 km od centra nachází vyhlášená 9 km dlouhá písečná pláž Poetto, i ta je dostupná městskou hromadnou dopravou (cca 25 minut).

Důležité

Změna programu vyhrazena v závislosti na počasí.
Minimální počet účastníků je 4, maximální počet 8.

Poplatky na místě

FAKULTATIVNÍ:
Tharros: € 9
Muzeum Monte Prama: € 8
Citadela muzeí: € 10
Botanická zahrada: € 4
Hrad San Michele: € 3

Základní cena zahrnuje

 • LETECKÝ ZÁJEZD: Zpáteční letenku včetně všech tax, transfer z a na letiště, ubytování se snídaní, výlety v rámci programu, 4x oběd dle rozpisu Stravování, prohlídka Cagliari s česky mluvícím průvodcem.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Cagliari, Cala Gonone, Oristano, Orosei
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 639 949
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Podmanivá Sardinie - příroda, historie, město
  Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Gonone, Oristano, Orosei

Cena
42 576 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 639 949

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
42 576 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
936 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
576 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 290 Kč