Termín:
19. 3. – 26. 3. 2019
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 17:25
Strava:
plná penze
Původní cena:
21 590  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said - Nabeul - Port El Kantanoui - Sousse - El Jem - Sfag - Djerba - Chott El Jerid - Tozeur - Kairouan

Program zájezdu

1. den: Praha - Tunisko
Odlet z Prahy, přílet do Tuniska, transfer do hotelu na úrovni 3*, ubytování a strava dle příletu do destinace.

2. den: Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said
Po snídani odjezd do hlavního města Tunis. Prohlídka města. Pokračování do Kartága a prohlídka archeologických vykopávek Římany zničeného města a pozůstatků jeho přístavu. Návštěva pahorku Brysa. Po prohlídce Kartága návštěva romantické vesničky Sidi Bou Said. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

3. den: Monastir - Nabeul - Hammamet - Potr El Kantanoui - Sousse
Prohlídka města Nabeul spojená s návštěvou keramické dílny, následuje přejezd do bývalého rybářského městečka Hammamet a prohlídka jeho staré části. Přesun do malebného přístavu Port El Kantanoui, oběd a ubytování v Sousse v hotelu na úrovni 3*, návštěva mauzolea prvního prezidenta Habiba Bourghibu v Monastiru, prohlídka staré části města. Večeře.

4. den: El Jem - Sfag - Djerba
Snídaně, odjezd. Prohlídka římského kolosea El Jem, jednoho z nejzachovalejších na světě. Pokračování okolo Sfagu a oázy Gabes proslulou pěstováním henny. Poté plavba trajektem na ostrov Djerba, ubytování v hotelu na úrovni 3* a večeře.

5. den: Djerba - Matmaata - Douz
Po snídani odjezd z ostrova Djerba 'římskou dráhou'. Pokračování do Matmaty, kde si prohlédnete unikátní Berberská obydlí. Fakultativně možnost projížďky na velbloudech v písečných dunách u Douz. Ubytování a večeře.

6. den: Chott El Jerid - Tozeur
Přejezd přes nějvětší tuniské solné jezero Chott El Jerid se zastávkou na fotografování a pokračování do Tozeur. Odpoledne fakultativní vyjížďka terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza. Ubytování a večeře v Tozeur.

7. den: Tozeur - Kairouan - Sousse
Po snídani odjezd do svatého města Kairouan, návštěva místního tržiště Souku a výrobny koberců, návštěva Velké Mešity v Kairouanu. Transfer so Sousse, ubytování a večeře.

8. den: Sousse - Praha
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Tunisko
  • Místo dle CK: Djerba, El Jem, Chott El Jerid, Kairouan, Kartágo, Nabeul, Port El Kantanoui, Sfag, Sidi Bou Said, Sousse, Tozeur, Tunis

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.


POZNÁVACÍ OKRUH TUNISKEM

Číslo zájezdu: 1087907
Tunisko, Djerba, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse, Tunis