Termín:
30. 10. – 3. 11. 2019
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu
ROMANCE O VÍNĚ, KOUZLU ALSASKÝCH VESNIČEK A CHRYZANTÉMÁCH


Alsasko je krajem dobrého vína, vinic, malebné krajiny, okouzlujících středověkých měst a starobylých hradů. Podařilo se zde skloubit kulturu dvou národů jako snad nikde jinde v Evropě, a tak se zde budete cítit mimořádně příjemně, obzvláště když ještě ochutnáte zdejší speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách do SRN do oblasti Schwarzwaldu do historického města Lahr, kde se koná nádherný festival chrysantém. Ty jsou prezentovány po městě ve formě květinových koberců, obrazců, tvarů a tematických parků, je jich to na 10.000. Odjezd na nocleh.
2. den: Kouzelné město Thann se skvostnou gotickou katedrálou, procházka k vinicím, které jsou údajně nejstrmější v Alsasku a víno se sklízí speciálním způsobem vyhlídková cesta Route de Cretes na Grand Ballon, lehce dosažitelný nejvyšší vrchol Vogéz (1.424 m) - jedinečný pohled na Alsasko, pokračování kolem jezer Lac Blanc a Lac Noir do městečka na úpatí Vogéz Lapoutroie, návštěva muzea pálenky s výkladem o výrobě alsaské „eau-de-vie“ včetně degustace a exkurze do sýrárny s ochutnávkou typického štiplavého vogézského sýru Munster. V podvečer si ještě prohledneme hrázděného městečko Kaysersberg. Nocleh.
3. den: Zastavíme se v Riquewihr – nejkrásnější vsi na vinné stezce a Ribeauvillé – půvabném městečku na úpatí tří hradů - obě jsou perly alsaských vinic na Cestě Route du vin. Colmar - malebné starobylé centrum této oblasti, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů. Eguisheim - pohádkové středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, uličky jsou plné pitoreskních hrázděných domů. Určitě se zastavíme na ochutnávku alsaských vín a sýrů přímo u vinaře a třeba vás zde čeká i překvapení. Nocleh.
4. den: Výhledy na Hrad Haut-Koenigsbourg nad vesnicí St. Hippolyte, který je dominantou Alsaska. Obernai – rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, projdeme si kouzelné zachovalé středověké centrum s hrázděnými domy. Štrasburk – „křižovatka Evropy“, okouzlí vás hrázděné domy, středověké strážní věže, katedrála Notre-Dame, kryté mosty a čtvrť s kanály „Petite France“ - fakultativně můžete absolvovat projížďku po kanálech řeky Ill. Odjezd do ČR.
5. den: Příjezd ráno

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 3x nocleh v hotelu - dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl. se snídaní
  • doprava – klim. bus
  • průvodce
  • povinné pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

  • večeře: jedna večeře - platba u průvodce
  • příplatek na jednolůžkový pokoj 2.500 Kč
  • informace: doporučené vstupné 75 EUR

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Erika tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Colmar, Éguisheim, Lahr
Informace o slevách

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


ROMANTICKÉ KOUZLO ALSASKA – KRAJE VÍNA A  KOUZLO CHRYZANTÉM

Číslo zájezdu: 1220377
Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Eguisheim

Všechny termíny a možnosti (1)