Termín:
28. 3. – 5. 4. 2019
Počet dní:
9 (čt – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Původní cena:
61 600  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o kombinovaný pobytový zájezd v Havaně, na Cayo Largo a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce, i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunečné pláže a křišťálově čistou vodu na panenském ostrově Cayo Largo a v nejslavnějším letovisku Kuby, na Varaderu. Vydejte se s námi na Cayo Largo - na jeden z nejkrásnějších ostrůvků Kuby s panenskou přírodou a s nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, daleko od veškeré civilizace..
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU COPACABANA 3* SE SNÍDANÍ, POTÉ SE LETECKY PŘESUNETE NA PANENSKÝ OSTROV CAYO LARGO A ZDE POBYT V HOTELU SOL CAYO LARGO 4* S ALL INCLUSIVE. POBYT JE ZAKONČEN VE SLAVNÉM LETOVISKU VARADERO, V HOTELU MELIÁ LAS ANTILLAS 4* S ALL INCLUSIVE

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA MEZI NAŠIMI ZÁJEZDY

Popis lokace

HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km?  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.
CAYO LARGO:

Tento vápencový ostrůvek je 28 km dlouhý a více než 3 km široký, je součástí souostroví 'Archipélago de los Canarreos', které se nachází 40 minut letadlem od Havany, 80 km jižně od Kuby. Je ideálním pro ty, kteří mají rádi přírodu, mořskou zábavu, potápění a hledají klidné místo daleko od masové turistiky. Nežijí zde žádní lidé, ostrov se stal oázou pouze pro turisty. Jedinými stálými obyvateli ostrova tak jsou pouze ptáci a leguáni. Téměř celá jižní část ostrova je pokryta panenskými plážemi, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě, s jemným bílým pískem a křišťálově čistou, tyrkysovou vodou. Některé části pláží jsou využívány nudisty (jediné místo na Kubě, kde je nudismus povolen). Severní část ostrůvku pokrývají mangrovníky a solná pánev. Na ostrově se nachází moderní letiště, vzdálené pouze několik minut jízdy od všech hotelů. Pro volný čas doporučujeme návštěvu uměle vytvořené vesničky „Isla del Sol“, výlet na želví farmu nebo projet celý ostrov pronajatým džípem. Na katamaránu se můžete vydat na výlet na přilehlé ostrůvky „Cayo Rico, Cayo Rosario nebo Cayo Iguana“ nebo za rybařením či potápěním. V mělkých vodách se rozkládají korálové zahrady obývané pestrobarevnými rybami a 30 km dlouhý útes z trnatců („černý korál“). Náčiní na potápění či rybaření si můžete zapůjčit přímo ve středisku vodních sportů na ostrově. Neopomeňte navštívit krásnou pláž „Playa Sirena“, která je chráněná před větrem a moře je zde klidné po celý rok nebo „Playa Tortuga“ kam chodí klást vejce mořské želvy. Zdejší podnebí je velice stabilní, teploty vzduchu se během celého roku pohybují v rozmezí od 25 - 32°C, teplota moře neklesá pod 26°C. Cayo Largo del Sur je přírodní ráj, daleko od stresu civilizačních starostí.

Popis ubytování

SOL CAYO LARGO 4****:

Tento resort se nachází přímo na krásné písečné pláži „Lindarena“, obklopen tropickou zahradou, která je domovem exotického ptactva. Úžasným zážitkem může být pozorování mořských želv, které se u zdejší pláže hojně vyskytují.  Hotel má 296 klimatizovaných pokojů (z nichž 44 nabízí výhled na moře a dalších 8 tvoří junior suites) se sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů, telefonem a satelitní TV. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Las Dunas“ nebo v některé ze tří specializovaných a la carte restaurací. V areálu jsou k dispozici 4 bary včetně pěkného baru „Chiringuito“ přímo na pláži. Lobby bar „El Cayito“ je hostům k dispozici 24 hodin denně. V resortu dále naleznete krásný bazén se sladkou vodou, brouzdaliště pro děti, vířivku, miniklub s celodenním programem pro děti. Hotel dále nabízí fitness centrum a wellness centrum se saunou, turecké lázně, tai-chi, masáže, salon krásny, bohaté animační programy, aerobik, kurzy tance a potápění, jízda na kole, živá hudba, každovečerní představení a diskotéku. Na pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, windsurfing, kajak nebo katamarán. Na pláži se nachází centrum potápění. Hotelovým hostům jsou k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. Pro sportovní vyžití v areálu hotelu poslouží 2 tenisové kurty, basketbalové hřiště, kulečník nebo stolní tenis. Hotel má 24 hodinnovou recepci, zdravotnickou službu, směnárnu, obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, v lobby hotelu internet za poplatek a prádelnu. Pro výlety do okolí si můžete u hotelu zapůjčit automobil, skútr nebo kolo anebo domluvit výlet na potápění nebo za sportovním rybařením.
MELIÁ LAS ANTILLAS 4****:

Hotel je umístěný přímo na překrásné písečné pláži, obklopen rozlehlou tropickou zahradou s umělými jezírky a kanály. Ubytování je rozděleno do hlavní pětipatrové budovy a do třípatrových bungalovů. Disponuje 350 pokoji (281 Junior Suites, 69 Junior Suite superior ocean view) s klimatizací, vlastním sociálním zařízením, minibarem, kávovarem a čajovarem, trezorem, vysoušečem vlasů, žehlící soupravou, telefonem a satelitní TV. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Los Tainos“ nebo v některé ze tří specializovaných a la carte restaurací (El Romántico, Don Peperone, El Conuco). V areálu je k dispozici 6 barů, včetně příjemného lobby baru „El Mirador“, který je hotelovým hostům k dispozici 24 hodin denně k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů. Bary nechybí ani u bazénu (La Tortola) či na pláži (La Duna). V celém resortu jsou 2 bazény se sladkou vodou (lehátka a slunečníky zdarma), wellness centrum s masážemi, vířivka, kadeřnictví, pedikúra a manikúra. K bohatému sportovnímu vyžití slouží fitness centrum, tenisové kurty, aerobik, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky a celá řada dalších plážových a vodních sportů jako šnorchlování, windsurfing, kajak či katamarán. V hotelu lze zařídit výlet za potápěním nebo sportovním rybařením. V areálu probíhají celý den a večer bohaté animační programy s lekcemi salsy, španělštiny nebo ukázkovým potápěním v bazénu. V lobby hotelu se nachází směnárna, business centrum s internetem, prádelna, salón krásy a obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby. Hotel má 24 hodin recepci, pokojovou službu a zdravotnickou službu. Lze zapůjčit automobil, kolo či skútr pro výlety po okolí. Nedaleko od hotelu se nachází golfové hřiště nebo delfinárium. Pár desítek metrů od hotelu je zastávka turistického autobusu, kterým se za poplatek 5 CUC můžete po celý den pohybovat po Varaderu. V tomto hotelu je umožněno ubytování pouze osobám starším 16 let.
BE LIVE CITY COPACABANA 3***:

Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a 'Acuario Nacional de Cuba' s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.

Strava

V Havaně ubytování se snídaní s možností dokoupení polopenze. V rámci programu ALL INCLUSIVE v hotelu Sol Cayo Largo lze využít stravování v bufetové restauraci „Las Dunas“ nebo v některé ze tří specializovaných a la carte restaurací. V areálu jsou k dispozici 4 bary, včetně pěkného baru „Chiringuito“ přímo na pláži. Lobby bar „El Cayito“ je hostům k dispozici 24 hodin denně. V hotelu Meliá las Antillas na Varadero lze V rámci programu ALL INCLUSIVE využít stravování v bufetové restauraci „Los Tainos“ nebo v některé ze tří specializovaných a la carte restaurací (El Romántico, Don Peperone, El Conuco). V areálu je k dispozici 6 barů, včetně příjemného lobby baru „El Mirador“, který je hotelovým hostům k dispozici 24 hodin denně k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů. Bary nechybí ani u bazénu (La Tortola) či na pláži (La Duna).

Program

1. DEN

Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách

Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu COPACABANA v Havaně. Ubytování.

2. DEN

Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu dountíků nebo museum rumu, Palacion de la Artesania anebo Conde Villanueva).

3. DEN

Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

4. DEN

Transfer na letiště Playa Baracoa, Havana, odlet na Cayo Largo.

Přílet na letiště A.Acuňa, Cayo Largo.

Transfer letiště - SOL CAYO LARGO. Ubytování.

4., 5., 6.,... (Počet dní dle zvoleného termínu)

Volný program - relaxace na panenských plážích s možností využití animačních programů hotelu v režimu ALL INCLUSIVE.

8. NEBO 9. DEN

Transfer na letiště A.Acuňa, Cayo Largo, odlet do Havany.

Přílet na letiště José Martí, Havana.

Transfer do hotelu MELIÁ LAS ANTILLAS, ubytování na zbytek pobytu.

BĚHEM POBYTU NA VARADERU

Možnost fakultativních výletů do Guama nebo do Trinidadu

POSLEDNÍ DEN

Volný dopolední program.

V dopoledních/odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně.

Odlet směr Praha. Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

ROZLOŽENÍ POBYTU V JEDNOTLIVÝCH TERMÍNECH

POBYT NA 10 NOCÍ

Havana - 3 noci / Cayo Largo - 4 noci / Varadero - 3 noci

POBYT NA 11 NOCÍ

Havana - 3 noci / Cayo Largo - 4 noci / Varadero - 4 noci

POBYT NA 12 NOCÍ

Havana - 3 noci / Cayo Largo - 5 nocí / Varadero - 4 noci

POBYT NA 14 NOCÍ

Havana - 3 noci / Cayo Largo - 6 nocí / Varadero - 5 noci

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • Ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (3 noci)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Vnitrostátní letenka HAVANA-CAYO LARGO-HAVANA (následný transfer mikrobusem na Varadero)
 • Další noci na Cayo Largo ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE a závěr pobytu na Varaderu ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE
 • Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště v Havaně
 • Kolektivní transfer hotel - letiště - hotel
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku
"

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 850 Kč
 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Cayo Largo
 • Místo dle CK: Cayo Largo

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Be Live Havana City Copacabana ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: skalnatá, špatný přístup
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Hotel Sol Cayo Largo ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Hotel Melia Las Antillas ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Všechny zájezdy do Be Live Havana City Copacabana
Všechny zájezdy do Hotel Sol Cayo Largo
Všechny zájezdy do Hotel Melia Las Antillas

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


SOL CAYO LARGO - MELIÁ LAS ANTILLAS - BE LIVE CITY COPACABANA ****

Číslo zájezdu: 1062756
Kuba, Havana, Isla de la Juventud, Matanzas, Cayo Largo, Havana, Varadero

Všechny termíny a možnosti (79)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
St 11.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
14 dní
all inclusive
56 900 Kč
Letecky
Praha
So 31.8 – Čt 12.9.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
55 500 Kč
Letecky
Praha
St 26.6 – Ne 7.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
53 100 Kč
Po slevě 13%
Letecky
Praha
Čt 19.9 – Út 1.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
56 700 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.9 – Út 8.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
56 700 Kč
Letecky
Praha
Čt 10.10 – Út 22.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
56 700 Kč
Letecky
Praha
Čt 3.10 – Út 15.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
56 800 Kč
Letecky
Praha
Čt 17.10 – Út 29.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
57 200 Kč
Letecky
Praha
Po 23.9 – Pá 4.10.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
54 400 Kč
Letecky
Praha
So 13.7 – St 24.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
54 400 Kč
Letecky
Praha
So 14.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
51 200 Kč
Letecky
Praha
Po 9.12 – Pá 20.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
54 530 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha
Čt 28.3 – Pá 5.4.2019
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
43 952 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha
So 12.10 – St 23.10.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
55 900 Kč
Letecky
Praha
Čt 22.8 – Po 2.9.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
56 200 Kč
Letecky
Praha
Po 16.9 – Čt 26.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
52 900 Kč
Letecky
Praha
Ne 27.10 – Čt 7.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
56 500 Kč
Letecky
Praha
St 27.11 – Ne 8.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
56 905 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha
Po 25.11 – Pá 6.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
57 000 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha
St 3.7 – Čt 11.7.2019
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
45 900 Kč
Po slevě 13%
Letecky
Praha
Po 11.11 – Pá 22.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
57 400 Kč
Letecky
Praha
Po 2.12 – Pá 13.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
57 400 Kč
Letecky
Praha
So 29.6 – St 10.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
57 500 Kč
Po slevě 9%
Letecky
Praha
St 12.6 – Čt 20.6.2019
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
47 100 Kč
Po slevě 13%
Letecky
Praha
Út 19.11 – Čt 28.11.2019
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
51 680 Kč
Po slevě 17%