Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

  Belgie, Velká Británie, Anglie, Západní Flandry, Bruggy, Londýn

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

    Belgie, Velká Británie, Anglie, Západní Flandry, Bruggy, Londýn
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

Co platí pro stát, neplatí pro člověka. Zkuste někomu říct: jsi starý a dobrý. Anglii to nevadí, ta se tím přímo pyšní. Zkrátka stará dobrá Anglie s odpoledním čajem, koňskými dostihy a gentlemany ve fracích. Ale přiznejme si, že hledat takovou Anglii, je stále více obtížné. My ji také hledat nebudeme. My budeme poznávat Anglii takovou jaká je a vyhýbat se nebudeme žádnému úhlu poznání. Abychom jen tak neprojeli cestu do Anglie, zastavíme se i v Belgii. A nejen na belgické pralinky.

1. den:

- v odpoledních hodinách odjezd z ČR (Znojmo 12,30 Brno 13.40, Jihlava 15.00, Praha17.00, Plzeň 18.50). Následuje tranzit přes Rozvadov, Frankfurt nad Mohanem dále do belgických Brugg.

2. den:

- naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude ranní občerstvení v autobusu. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst, mimořádně zachovalé středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Brusel to je hlavní město, ale Belgie to jsou Bruggy. Těm se také budeme tento den věnovat. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si hezké zážitky a belgické pralinky. Poté následuje cesta na místo ubytování. Po cestě se zastavíme v Ostende – největší přímořské lázně Belgie, procházka po přímořské kolonádě a prohlídka lázeňských objektů. Tranzit po trase Ostende – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.

3. den:

- brzy ráno (kolem 6.00) se vydáme na cestu do přístavu Calais. V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parlament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis (pokoje s vlastním soc.) zařízením nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je non-stop otevřeno nákupní centrum.

4. den:

- tento den nás čeká bohatý program. Královský hrad Windsor, to je historie Anglie. Oxford to je historie i přítomnost. My si prohlédneme v nejstarší britské universitě nejhezčí kolej Christ Church. K večeru se vrátíme na stejné místo ubytování.

5. den:

- autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St. Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

6. den:

- noční tranzit územím Francie, Belgie, a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň cca 09.00, Praha cca 10.30, Jihlava cca 12.30, Brno cca 13.50, Znojmo cca 15.00).

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Nástupní místa:

Nástupní místa: Praha, Humpolec, Jihlava, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo. Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště. CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Základní cena zahrnuje

- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
- služby profesionálního průvodce
- 1x ubytování na hotelu F1 + 2x ubytování hotelu Ibis ( pokoje s vlastním soc. zařízením) v třílůžkových pokojích, (dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 190,- Kč za osobu za 3 noci, jednolůžkový pokoj 3 600,- Kč za osobu na 3 noci)
- 1x ranní občerstvení v autobusu
- pojištění CK pro případ úpadku
- tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Základní cena nezahrnuje

- povinný příplatek za pobytovou taxu 540,- Kč/os.
- pojištění léčebných výloh, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové), 2x snídaně na hotelu v okolí Londýna 500,-/os.
- vstupné:cabinet War rooms cca 17,25 liber (do 15 let zdarma, studenti a senioři cca 10.50 liber), bitevní loď Belfast cca 18 liber (do 5 let zdarma), pevnost Tower cca 24 L (studenti a senioři cca 19 L - skupinové vstupné 19,80 L, studenti a senioři 14,85 L ), jízdné lodí cca 8 EUR, vstupné do muzea voskových figurín cca 25 liber vč. Planetaria (studenti a senioři cca 20 liber), Windsor cca 20,5 liber (skupina 18,5 Liber), jízdné metrem cca 25 liber

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Abc-Tours, IČ: 60701986. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bruggy, Londýn

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 697 242
dnes 7.30–18 h

Nezávazná objednávka

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc
    Belgie, Velká Británie, Anglie, Západní Flandry, Bruggy, Londýn

Cena
7 620 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 697 242

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
7 620 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč