Termín:
22. 10. – 26. 10. 2019
Počet dní:
5 (út – so)
Počet nocí:
4
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v metropolitním městě 'Dubai', které leží na severním okraji emirátů. V Dubaji se nachází Mezinárodní letiště Dubai.
ODPOČIŇTE SI V THE OBEROI BUSINESS BAY 5*, POZNEJTE KRÁSY DUBAJE A UŽIJTE SI NEVŠEDNÍ KULTURNÍ ZÁŽITEK.

Popis lokace

DUBAI:

Dubaj, volně přeloženo jako „místo srazu“ je dalším ze sedmi emirátů ve Spojených arabských emirátech. Je druhým největším a nejlidnatějším emirátem, hned po emirátu Abú Dhabí, se svou celkovou rozlohou 4 114 km? a 2,6 mil. obyvateli. Leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Vládcem Dubaje je šajch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je víceprezidentem a premiérem SAE ( hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj. Město má dobře vybudovanou a hustou dopravní síť, moderní  silnice a dálnice. V Dubaji je také neobvyklé složení obyvatelstva, které je tvořeno hlavně přistěhovalci (zhruba 85 %), občané SAE jsou tedy menšinou. Největší část emirátu zabírá poušť, avšak je zde spoustu krásných pláží, které jsou tvořené bílým jemným pískem, moře je azurové. Neznámější pláží je Jumeirah Beach, u které stojí ty nejvíce luxusní hotely světa. Místní moře je potápěčským rájem. Dubaj je však také emirátem plným kontrastů – velbloudi, pouště a tržiště se doplňují s vysokými budovami, nákupními centry a zábavními středisky. Jedná se zároveň o nejtolerantnější emirát. Nechybí rovněž široká nabídka vysoce kvalitních golfových hřišť, která jsou odborníky považována za jedny z nejlepších na světě. Pro příznivce aktivní dovolené se nabízí možnost výletů na kole. Obyvatelé Dubaje si  libují ve zvláštnostech, o čemž hovoří mimo jiné tzv. „Palm Island“ – dva umělé ostrovy ve tvaru palem či hotel ve tvaru plachetnice „Burj al Arab“.

Dubaj, volně přeloženo jako „místo srazu“ je dalším ze sedmi emirátů ve Spojených arabských emirátech. Je druhým největším a nejlidnatějším emirátem, hned po emirátu Abú Dhabí, se svou celkovou rozlohou 4 114 km? a 2,6 mil. obyvateli. Leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Vládcem Dubaje je šajch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je víceprezidentem a premiérem SAE ( hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj. Město má dobře vybudovanou a hustou dopravní síť, moderní silnice a dálnice. V Dubaji je také neobvyklé složení obyvatelstva, které je tvořeno hlavně přistěhovalci (zhruba 85 %), občané SAE jsou tedy menšinou. Největší část emirátu zabírá poušť, avšak je zde spoustu krásných pláží, které jsou tvořené bílým jemným pískem, moře je azurové. Neznámější pláží je Jumeirah Beach, u které stojí ty nejvíce luxusní hotely světa. Místní moře je potápěčským rájem. Dubaj je však také emirátem plným kontrastů – velbloudi, pouště a tržiště se doplňují s vysokými budovami, nákupními centry a zábavními středisky. Jedná se zároveň o nejtolerantnější emirát. Nechybí rovněž široká nabídka vysoce kvalitních golfových hřišť, která jsou odborníky považována za jedny z nejlepších na světě. Pro příznivce aktivní dovolené se nabízí možnost výletů na kole. Obyvatelé Dubaje si libují ve zvláštnostech, o čemž hovoří mimo jiné tzv. „Palm Island“ – dva umělé ostrovy ve tvaru palem či hotel ve tvaru plachetnice „Burj al Arab“.

Popis ubytování

THE OBEROI BUSINESS BAY 5*****:

The Oberoi hotel je situován v oblasti Business Bay, pár minut od nákupního centra Dubai Mall a Dubai International Financial Centre. Hotel disponuje výhledem na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Hotel Oberoi disponuje 252 klimatizovanými pokoji, které jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou, W-Fi připojením k internetu, telefonem, pracovní plochou, trezorem, minibarem a vlastním sociální zařízením (záchod, bidet, oddělená sprcha a vana). Koupelna je dále vybaveny hygienickými potřebami a fénem. Některé pokoje vyšších kategorií disponují balkonem či terasou, obývacím pokojem a vlastní vířivkou. Dále pokoje disponují pokojovou službou a donáškou jídla 24 hodin denně. Hotel svým hostům nabízí několik stravovacích zařízení. Hotel disponuje restauracemi, bary a salonky. Restraurace 'Nine7one' servíruje svým hostům pokrmy mezinárodní kuchyně. Tato restaurace je otevřena celý den a hosté mohou zde vidět živou show vaření v otevřené kuchyni. Dále hotel disponuje restaurací 'Matto' servírující pokrmy italské kuchyně a 'Ananta' disponující nabídkou luxusní dubajské kuchyně. Hosté mohou využít lobby salonku jménem 'Lobby Lounge', kde jsou podávány čaje, čerstvě mletá káva nebo malé občerstvení a lobby baru pro posezení nad sklenkou vína či osvěžujících koktejlů. Nechybí zde ani salonek pro milovníky nočního života. Tento salonek jménem 'Iris' se nachází v 27. patře hotelu a nabízí z terasy výhled na Burj Khalifa  za doprovodu hudby. Hosté mhou také využít restaurace 'Waka' servírující pokrmy latinskamerické kuchyně. V hotelu nechybí ani Spa poskytující různé relaxační procedury, masáže, speciální koupele a terapie. Hotel dále disponuje konferenčními místnostmi, tanečním sálem, místností pro pořádání různých akcí s kapacitou až 450 osob, bazénem a posilovnou. Některé služby v tomto hotelu mohou být zpoplatněny.

Program

1. DEN

Přílet do Dubaje v ranních/odboledních/večerních hodinách.

Přivítání se zástupcem/řidičem partnera s cedulí CK. Transfer do hotelu v Dubaji. Ubytování.

2.,3.,4., - 14. DEN (délka pobytu dle Vašeho výběru)

Volné dny v programu zakoupeného stravování s možností využití fakultativních výletů.

POSLEDNÍ DEN

Volný program dle itineráře

V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na Mezinárodní letiště Dubai

ASISTENCE ČESKY/SLOVENSKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA NA TELEFONU

Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Letenku na pravidelných letech s leteckou společností Smart Wings,/ Fly Dubai,/ EMIRATES Praha - Dubai - Praha nebo Air Arabia Praha -Sharjah - Praha v ekonomické, nejnižší knihovací třídě
 • Transfer z letiště v Dubaji nebo Sharjah do hotelu
 • Ubytování ve zvoleném hotelu na 1 noc, dle vybraného stravovacího režimu
 • Česky nebo slovensky hovořící zástupce partnerské CK 24 hodin na telefonu, uvítání na letišti, nabídka výletů
 • Pojistění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy a storno zájezdu
 • fakultativní výlety
 • Povinný turistický poplatek ve výši od 2 USD/ 7 AED - 5.50 USD/ 20 AED/ pokoj / 1 noc, DLE ÚROVNĚ HOTELU, splatný na recepci hotelu při odjezdu (Abu Dhabi, Dubai, Ras Al Khaimah)
 • pozdní CHECK OUT

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dubai
 • Místo dle CK: Dubai

Dubai

Tomuto městu se někdy říká: „Brána do světa Arabského zálivu“ – ačkoliv bylo založeno až v 18. století za posledních 20 let se tato orientální vesnička stala kosmopolitním Emirátem a největším obchodním centrem celých Spojených arabských emirátů, kde život pulsuje 24 hodin denně. Na 35 km dlouhé pláži Jumeirah Beach na vás čeká odpočinkový komplex s excelentními hotely, které dokáží uspokojit i nejvyšší nároky, nesčetnými možnostmi zábavy a vodních sportů a golfovými resorty. Hlavní motto této daňově výhodné zóny zní Do buy – Nakupte, ať jste v moderním nákupním centru, elegantním butiku nebo na tradičním trhu, mají tady vše, co si budete přát. Dubajský Zlatý trh je největší na Středním východě s velmi výhodnými cenami. Vychutnejte si absolutní pohodlí hotelů, křišťálově čistou vodu na bílých písčitých plážích, západ sluníčka v poušti, dokud nepodlehnete nákupní horečce.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).


THE OBEROI BUSINESS BAY *****

Číslo zájezdu: 1435283
Spojené arabské emiráty, Dubai

Všechny termíny a možnosti (351)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Po 1.6 – Po 8.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Út 2.6 – Út 9.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 3.6 – St 10.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Čt 4.6 – Čt 11.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Pá 5.6 – Pá 12.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Po 8.6 – Po 15.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Út 9.6 – Út 16.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 10.6 – St 17.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Čt 11.6 – Čt 18.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Pá 12.6 – Pá 19.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Po 15.6 – Po 22.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Út 16.6 – Út 23.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 17.6 – St 24.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Čt 18.6 – Čt 25.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Pá 19.6 – Pá 26.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Po 22.6 – Po 29.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Út 23.6 – Út 30.6.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 24.6 – St 1.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Čt 25.6 – Čt 2.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Pá 26.6 – Pá 3.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Po 29.6 – Po 6.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Út 30.6 – Út 7.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
St 1.7 – St 8.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Čt 2.7 – Čt 9.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%
Letecky
Praha
Pá 3.7 – Pá 10.7.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
47 300 Kč
Po slevě 29%