TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA

Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero

TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA

  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:

TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA - 3 denní
K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček. Orlí hnízdo • Královské jezero • Lofer • Zell am See • Kaprun •
 přehrady • soutěska • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt…
 
1. den: odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFERU.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
 
2.den: po snídani odjezd do obchodu Pinzga Speckdorf, kde můžeme ochutnat a zakoupit domácí uzenářské výrobky a alkohol.  Poté pokračujeme  romantický údolím VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Dále projedeme známým údolím KAPRUNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND – THUN KLAMM, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE (platí pro 3denní program) a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.
 
 3.den (odjezdový den):  po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou přírodou, k horskému jezeru GOSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky ZWIESELAM (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca o 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod.).
 
Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit.
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.
 
Praha 
cca 5:00 hod.
Tlustice (svoz autem do Příbrami)
cca 5:00 hod.
Příbram 
cca 5:45 hod.
České Budějovice 
cca 8:15 hod.
 
Nástupní místa bez příplatku: Praha, Žebrák, Beroun, Hořovice, Příbram, Písek, České Budějovice. Výstupní místa: po trase České Budějovice, Písek, Příbram, Praha, dále linkovým busem, nebo vlakem z Českých Budějovic do Tábora, Jihlavy, Brna nebo do Plzně.
Nástupní místa za příplatek 300,- - 500,- Kč/os.: Jihlava, Tábor, Brno, Plzeň – linkovým busem nebo vlakem.
Doporučené kapesné na vstupy/os.: 3 dny cca 70 €/ 4 dny cca 130 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, Kaprun, přehrady atd.).
 

Základní cena zahrnuje

  • TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA - 3 denní -
  • autobusová doprava
  • 2x ubytování v hotelu/depandanci s polopenzí
  • průvodce a služby CK
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA - 3 denní -
  • doporučené kapesné na vstupy cca 70 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, atd.)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Josef SKLENÁŘ, IČ 10261940.
Lokalita dle pořadatele: Rakousko, Dachstein, Hallstatt
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 041 541
dnes 12–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA
  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero

Cena
3 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 041 541

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
3 990 Kč
příplatek za pokoj s vlastním sociálním zařízením (sprcha/WC) - osoba
0
800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj (2 noci) - osoba
0
800 Kč
sleva za seniorská 5% - osoba
0
0 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
225 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
174 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč