Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA

  Rakousko, Lungau / Obertauern, Lungau

Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA

    Rakousko, Lungau / Obertauern, Lungau
Číslo zájezdu: 2 291 632
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Ráj pro milovníky nedotčené přírody, poklidná atmosféra, mohutný vodopád Johannesfall – neskutečná podívaná, pestrobarevně rozkvetlé louky, turistické okruhy, kde krása střídá nádheru. Pěkný hotel s bazénem a karta na lanovky a vstupy v ceně.

Ubytování

Hotel *** v St. Michaelu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne).

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z nástupních míst, odpoledne příjezd do údolí Lungau, ubytování a večeře.2. den – snídaně, odjezd autobusem do Obertauernu – stezka kolem působivého vodopádu Johannesfall, která zcela originálně prochází pod impozantním skalnatým převisem, z něhož se s hukotem řítí závoj zpěněné vody. Zažijeme tedy průchod vodopádem z jeho vnitřní strany, což je jedinečný zážitek. Potom budeme pokračovat do místa, kde jsou neobyčejnou kulisou salaše v oblasti Gnadenalm. Zde se snoubí atmosféra horských chat s regionálními pochoutkami. Odpolední program: červnový termín – odjezd do Mauterndorfu a návštěva městečka spojená s prohlídkou středověkého hradu, kde je možné navštívit rytířský sál, hradní kapli i středověkou kuchyni. Okolo hradu vede cca 1 km dlouhá okružní cesta a za návštěvu stojí i centrum městečka se středověkými domy. V místní prodejně uzenin si můžete zakoupit klobásy či špeky lokální výroby. Červencový termín – výjezd lanovkami k jezerům Grünwaldsee a Krumbschnablsee. Okruh kolem jezer s výhledy na Taury a Dachstein, posezení na chatě Hochalm. Večeře.3. den – snídaně, odjezd autobusem k Mauterndorfu a výjezd kabinkovou lanovkou Grosseckbahn (1.960 m), okružní túra s výstupy na vrcholy Grosseck (2.072 m) i Speiereck (2.411 m). Návrat kolem salaše Halterhütte (cca 4 hodiny). Zároveň jsou v místě možné i kratší pohodlné varianty od 45 minut až po 2 hodiny chůze. Večeře.4. den – snídaně, odjezd autobusem do přírodního parku Riedingtal, který se nachází v zadní části údolí Zederhaus. Nenáročné putování údolím po pěšině kolem jezera Schliersee až k salaši Örgenhiasalm (cca 2 hodin). Zpět je možné se vrátit po šotolinové cestě. Nebo středně náročný pěkný okruh kolem salaše Jakoberalm a jezírek Essersee k chatě Franz-Fischerhütte, která stojí v divokém prostředí u jezera Zaunersee pod kolmými stěnami Wildkarhöhe (převýšení cca 500 m, celkem 4-5 hodin). Večeře.5. den – snídaně, odjezd autobusem do sedla Katschberghöhe (1.640 m), výjezd sedačkovou lanovkou na Aineck (2.220 m), panoramatické výhledy na Taury, Nockberge a Julské Alpy. Středně náročný okruh po pastvinách a kolem azalkových polí k salaším Kösslbacheralm a Branntweineralm (1.800 m), odpočinek před výstupem k lanovce (převýšení 420 m), celkem 3,5 hodiny. Lehčí varianty – návrat lanovkou na Katschberghöhe a okruh k chatě Gamskogelhütte (1.850 m), která se nachází na hranici Salcburska a Korutan (převýšení cca 200 m), celkem cca 1,5 hodiny nebo pohodová trasa přírodním parkem Gontal k útulné salaši Pritzhütte (celkem cca 2 hodiny). Večeře. 6. den – snídaně, odjezd z hotelu do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Tip CK

Ráj pro milovníky nedotčené přírody, poklidná atmosféra, mohutný vodopád Johannesfall – neskutečná podívaná, pestrobarevně rozkvetlé louky, turistické okruhy, kde krása střídá nádheru. Pěkný hotel s bazénem a karta na lanovky a vstupy v ceně.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu *** v St. Michaelu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), využívání vyhřívaného venkovního bazénu, průvodce, Lungauskou kartu (využívání lanovek, vstupy), pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.

Základní cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění 234 Kč/osoba a zájezd, připojištění COVID-Plus, 1 lůžkový pokoj 3 000 Kč/zájezd.
  • Poznámka
    • Průvodce: Míla Nováková

Informace o zájezdu

Pořadatel: Datour s.r.o., IČ 26002311.
Lokalita dle pořadatele: Salcbursko, Lungau
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 291 632
dnes 8–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA
    Rakousko, Lungau / Obertauern, Lungau

Cena
13 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 291 632

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
13 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
330 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
204 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč