Velká cesta Marokem

Maroko, Marrakech

Velká cesta Marokem

  Maroko, Marrakech
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu
1.den

Odlet z Prahy nebo Vídně do Marrakéše, ubytování v hotelu. (v závislosti na čase příletu večeře) 1.nocleh.

2.den

snídaně, následuje ohromující cesta pohořím Atlas bude jeden z top dojmů tohoto dne. Na 2260 metrů vysokém průsmyku Tizi n'Tichka uvidíte neskutečné panorama. V odpoledních hodinách se dostaneme k nejkrásnějšímu místu na úpatí Vysokého Atlasu, ksaru Ait Benhaddou což je berberská vesnice, která je v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Toto místo bylo mnohokrát použito jako kulisa v hollywoodských filmech. Exteriéry filmového studia. Navštívíme opevněný berberský dům Taourirt Kasbah, kde žil paša se svými čtyřmi ženami a konkubínami. Ubytování a večeře v Ouarzazate (Warzazát). 2.nocleh.

3.den

snídaně, následuje odjezd do Erfoudu, cestou si uděláme krátkou procházku dechberoucí soutěskou Todra. Cestou uvidíme zajímavé historické zavlažovací systémy. Po ubytování v Erfoudu Vám nabídneme výlet terénním automobilem do pouště (výlet za poplatek). V nádherném prostředí písečných dun vystoupíme a přesedneme na velbloudy (výlet za poplatek), abychom poznali pocit pouštní karavany a snad i uviděli západ slunce. Přenocování a večeře v Erfoudu. 3.nocleh.

4.den

snídaně, odjezd směrem do Meknes. Tato cesta Vám poskytne nádherný výhled na rozmanitou krajinu Maroka. Pokračujeme dále pouštní krajinou a oázami, velkolepou horskou scenérií i přes úrodné roviny u města Middelt. Projíždět budeme i přes Střední Atlas, nádhernými cedrovými a borovicovými lesy, kde pokud budeme mít štěstí, spatříme i opičky druhu Makak Magot. V pozdních odpoledních hodinách přijedeme do královského města Meknes. Projdeme se uličkami ve staré medíně, projedeme okolo královského paláce, projdeme se u vodní nádrže a shlédnete obdivuhodné masivní pozůstatky středověkých stájí. Přenocování a večeře v Meknes. 4.nocleh.

5.den

snídaně, den začíná tradičním lidovým uměním - vázáním světově známých berberských a Kelim koberců. Poslechnete si výklad opravdových odborníků v manufaktuře na výrobu koberců. Odpoledne navštívíme Rabat, hlavní město Maroka. Pouze zde máme možnost podívat se za zdi královského paláce. I když nesmíme do interiéru paláce, uvidíme prostorné a nádherné zahrady. Prohlédneme si mauzoleum Mohammeda V. a pozůstatky věže Hassana II. Zastavíme se v kasba Oudaya, odkud je překrásný výhled na Atlantik. V pozdním odpoledni pojedeme podél atlantického pobřeží do Casablanky. Přenocování a večeře v Casablance. 5.nocleh.

6.den

snídaně, prohlídka Casablancy. Naši cestu začneme u impozantní mešity Hassana II. (vstup za poplatek). Tisíce těch nejlepších stavebních dělníků postavilo tuto mohutnou stavbu-největší mešitu v Africe za pouhých šest let. Dále se necháme okouzlit nádhernou budovu starého soudu, zejména interiér ve stylu španělsko-maurské architektury vás jistě okouzlí. Poté se vydáme na okružní jízdu městem, abychom si prohlédli tuto moderní metropoli. Odpoledne opustíme Casablancu a pojedeme atlantickým pobřežím, zpočátku zelenou a pak kamennou pouštní krajinou až do Marrakéše. Po příjezdu do Marrakéše budete mít možnost zúčastnit se výletu noční Marrakéš, spojené s projížďkou městem v kočáře a návštěvy večerního náměstí Jemaa El Fna (výlet za poplatek). Právě zde probíhá vystoupení světově proslulých umělců: kejklířů, akrobatů, zaklínačů hadů, pohádkových vypravěčů, kteří jsou přítomni jen večer. Přenocování a večeře v Marrákeši. 6.nocleh.

7.nocleh

snídaně, prohlídka Marrkéše. Uvidíte historické památky jako mešitu Kutubíji, bránu Bab Agnaou, projdeme se labyrintem Mediny a Židovskou čtvrtí Melah. Při procházce napříč medínou se zastavíme v berberské „lékárně' (starý obchod s tradičním berberským kořením, léky a poctivým arganovým olejem). V průběhu tohoto dne navštívíme i místní klenotnictví a obchod s koženými výrobky. U klenotníků, prodejců koření, koberců i kožených oděvů Vám velmi rád pomůže k nákupu suvenýrů i Váš průvodce. 7.nocleh.

8.den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo Vídně. (v závislosti na odletu snídaně, či snídaňová bageta)

Stravování

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha (Vídeň) - Marrakéš - Praha (Vídeň)
 • 7 x ubytování v hotelech 4* kategorie ve dvoulůžkovém pokoji
 • 7 x snídaně formou bufetu a večeře v hotelu 6 x (popř. 7 x
 • dle příletu)
 • dopravu autobusem dle programu v komfortním klimatizovaném autobusu a letištní transfery
 • odborný CZ/ SK průvodce.

Základní cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 490 Kč/osoba. Dále vstupné do pamětihodností a na atrakce: Jeep 49 EUR/osoba
 • jízda na velbloudu 19 EUR/osoba
 • Mešita Hassan II. 19 EUR/osoba
 • zahrada Majorel 15 EUR/osoba
 • noční Marrakéš 29 EUR/osoba
 • 5x oběd 75 EUR/osoba
 • místní folklor+berberská koňská show 29 EUR vše se platí na místě u průvodce. Bakšišné pro místní personál 20 EUR/osoba vybere na místě průvodce.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Marted, IČ: 26820323. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Marrákeš

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 550 415
dnes 7.30–17 h

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Nezávazná objednávka

Velká cesta Marokem
  Maroko, Marrakech

Cena
24 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 550 415

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
24 990 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč