Villa REINA

Chorvatsko, Crikvenica, Kvarner

Villa REINA

  Chorvatsko, Crikvenica, Kvarner
Popis hotelu
Kladné stránky

blízko pláže
klimatizace v ceně
wi-fi v ceně
česky mluvící delegát v místě

Záporné stránky

vratná kauce 30€/pokoj (placeno na místě)
polopenze se podává v penzionu Mudražija

Destinace
Proč právě Crikvenica?

Pouhých 620 km od českých hranic a 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka se nachází město Crikvenica, které je zároveň vyhledávaným prázdninovým letoviskem. Crikvenica společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří tzv. Crikvenickou riviéru. Se svými 11 tisící obyvateli, je největším turistickým letoviskem na Chorvatském přímoří. Crikvenická riviéra se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadranova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem jí soustředěny všechny turistické služby – obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Crikvenica jako taková má bohatou lázeňskou historii – roku 1906 byla prohlášena klimatickými přímořskými lázněmi – a i současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásnými plážemi.

V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crikvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů.

Pláže a moře:

Jestli má Crikvenica nějakou přednost, tak jsou to bezesporu její pláže. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté, ale i vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Pozvolný vstup a azurové moře jsou samozřejmostí. Najdete zde jak pláže oblázkové, tak i pláž písečnou.

Aktivity v okolí:

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadranova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění, šnorchlování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti.

Doprava:

Odjezdy z Moravy autobusem CK. Z hlavního odjezdového místa v Hodoníně cesta trvá cca 7 hodin. Jedeme přes Rakousko a Slovinsko.

Villa REINA

Villa Reina je dvoupodlažní budova v krásné zelené zahradě. Nachází se ve vyhledávaném prázdninovém městečku Crikvenica, 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka. Společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří Crikvenica tzv. Crikvenickou riviéru. Ta se se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadrova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem ní soustředěny všechny turistické služby - obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Na jihu volně navazuje Vinodolská riviéra s hlavním střediskem Novi Vinidolski. Město jako takové má bohatou lázeňskou historii - roku 1906 bylo prohlášeno klimatickými přímořskými lázněmi a i v současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásným plážím. V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crivkvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů. V tomto oblíbeném letovisku si na své přijdou opravdu všichni. Letovisko se může pyšnit také stabilním počasím a vysokým počtem slunečních dní.

Pokoj pro 2 osoby (P 2)

místnost se dvěma pevnými lůžky s možností až 2 přistýlek (pevné lůžko). 3 pokoje jsou se společnou terasou a zahradním nábytkem, ostatní pokoje mají společné terasy s posezením v objektu vily. Není možnost vlastního vaření a součástí ubytování je lednice, rychlovarná konvice, klimatizace, wi-fi (zdarma), TV/SAT a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchovým koutem a WC).

Domek pro 2 - 5 osob (P2)

přízemní domek v zahradě villy Reina, nabízí ubytování ve třech oddělených pokojích (ve dvou pokojích jsou dvě pevná lůžka, v jednom pokoji je jedno pevné lůžko). Součastí domečku je lednice, rychlovarná konvice, klimatizace (v každém pokoji), wi-fi (zdarma), TV/SAT a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchovým koutem a WC). Vedle domečku je terasa s posezením. Neni zde možnost vlastního vaření.

Stravování

polopenze. Cena nezahrnuje nápoje. Polopenze probíhá v penzionu Mudražija, který se nachazí 270 m od Villy Reina.

Vzdálenosti

pláž 200 m, nákupní možnosti 180 m, centrum 900 m.

Pláž

písečná i oblázková s pozvolným vstupem do moře. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté a vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Snad úplnou samozřejmostí jsou sprchy, toalety, převlékárny či plážový servis.

Zábava a sport

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadrova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Letovisko nabízí 7 přehledně značených turistických stezek. A pokud jste vyznavači adrenalinu určitě Vám doporučíme vyzkoušet Adrenalinový park Crikvenica. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění (najdete zde i potápěčskou školu - Dive City Crikvanica), kde pod dohledem instruktora budete pozorovat svět pod hladinou. Šnorcholování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Mimo vodní sporty si na pevnině můžete užít minigolf, tenis, stolní tenis, plážový volejbal či badminton, nebo si můžete vypůjčit kolo a projet se po okolí. A pokud se budete cítit opravdu v kondici, můžete se zúčastnit Crikvenického mezinárodního plaveckého maratonu. Mezi další vyhledávané atrakce patří crikvenické Akvárium nebo již zmíněný Adrenalinový park. Na zvážení jsou i výlety lodí se skleněným dnem, které Vám ukážou okolí z paluby. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie, určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti. Pokud jde o památky doporučijeme navštívit Muzeum města Crikvenice či Opevněný zámek - Kaštel.

Tak vidíte, nudit se zde nemůže opravdu nikdo.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování, polopenzi, autobusovou dopravu, pobytovou taxu, spotřebu energií, služby delegáta, závěrečný úklid, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění, vratnou kauci 30€/pokoj

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: KM Travel (TVARBET MORAVIA, a.s.), IČ 13690558.
Lokalita dle pořadatele: Kvarner, Crikvenica

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 607 644
dnes 8–20 h

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Chorvatsko - více informací