Termín:
6. 9. – 16. 9. 2019
Počet dní:
11 (pá – po)
Počet nocí:
8
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytově poznávací zájezd Srí Lankou. Během prvních 4 noci (ve 3* hotelech s polopenzí) poznáte jedny z nejkrásnějších míst na Srí Lance a následně budete mít možnost zakončit Vaší dovolenou 3-4 noci v hotelu dle výběru u pláže (nebo více v závislosti na termínu).
4 noci okruh s polopenzí ve 3* hotelech s anglicky hovořícím průvodcem (za příplatek možnost česky hovořícího průvodce cena od 2 000 Kč do 6 000 Kč osoba - dle celkového počtu osob na okruhu)
3 nebo 4 noci (dle termínu) pobyt ve vybraném hotelu

Stravováním během okruhu polopenze a u pobytu dle vybraného hotelu.
Líbí se Vám poznávací okruh, ale rádi byste pobyt u moře v jiném hotelu, než máme v nabídce? Rádi Vám připravíme nabídku s hotelem dle Vašeho přání. Stačí nám napsat nebo zavolat.

Popis lokace

KALUTARA:

Letovisko západního pobřeží s krásnými písčitými plážemi leží 82 km jižně od hlavního města Colombo. V minulosti  vyhlášené svým trhem s kořením a dnes známé jako místo, kde naleznete celou řadu ručně vyrobených proutěných výrobků ať už se jedná o suvenýry či praktické věci. Středisko patří k menším a je vhodné pro ty z Vás, kteří vyhledávají klidnou a odpočinkouvou dovolenou. Svým rázem působí ospale, ale i přesto se zde nachází nespočet restaurací a obchůdků se suvenýry..
KANDY - MĚSTO KRÁLŮ:

Kandy je druhým největším městem ostrova, ale svou bohatou historií a kulturním dědictvím jej místní obyvatelé právem považují za nejdůležitější město Srí Lanky. Je symbolem hrdosti a nezávislosti ostrova. Po 300 let úspěšně odolávalo evropským kolonizátorům, dobyli jej až Britové v roce 1815. Město posledních Singálských králů vyzařující elegantním šarmem a atmosférou starověku se nachází v údolí ve výšce 500 m. n. m. a je lemováno vysokými kopci s nádhernou faunou a florou. Dominantou ve městě 'Kandy' je tzv. 'Chrám sv. Zubu', kde je uchována replika schránky s jedním ze čtyř Buddhových zubů, které byly nalezeny po jeho kremaci nebo „Starý královský palác“. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a svatyní ze 14.století a od roku 1988 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro Sinhálce má Kandy a Buddhův zub asi stejný význam, jako Mekka pro muslimy. Na počest této relikvie se zde každým rokem v červenci konají velkolepé festivaly a slavnosti „Esala Perahera“, zakončené sloním průvodem.
NUWARA ELIYA:

'Město světla', známé také jako 'Malá Anglie', je nejvýše položeným městem Sri Lanky. Město si vyhlédli Britové v první polovině 19. století a zřídili zde sanatorium, neboť zdejší podnebí je mnohem příznivější, než horké a vlhké tropy na pobřeží. 'Nuwara Eliya' je jedním z nejdůležitějších center pěstování čaje na Sri Lance a mnozí znalci považují zdejší produkci za vůbec nejkvalitnější na ostrově. Můžete tu zahlédnout krásné domky v anglickém stylu, včetně dokonale střiženého trávníku, typickou anglickou červenou poštovní schránku nebo třeba památník britských vojáků, kteří padli v první světové válce.
COLOMBO:

Největší město, nacházející se na západním pobřeží Sri Lanky, je známé především jedním z největších a nejdůležitějších přístavů v Indickém oceánu a je také středem obchodního dění s množstvím administrativních budov. Najdete zde také budovy a ruiny z koloniální doby, které Vám přiblíží historii tohoto multikulturního města. Za návštěvu jistě stojí hinduistický klášter či buddhistický chrám.


'DAMBULLA': Jeskynní chrám 'Dambulla' vestavěný ve 150 m vysoké skále již v 1. st. před naším letopočtem se nachází nedaleko stejnojmenného města asi 72 km severně od 'Kandy' a patří mezi nejcennější jeskynní chrámy v Asii. Chrám má pět jeskyní nápaditě přestavených na svatyně. Je zde velké množství především buddhistických, ale i hinduistických soch. Tento komplex patří na seznam světového dědictví UNESCO.
'SIGIRIYA': Jedná se o archeologické naleziště na Sri Lance. Jádro naleziště tvoří pozůstatky palácového komplexu, který vznikl v 5. století. Celá oblast je častým cílem turistů, kteří sem přijíždí z celého světa. Nachází se zde také velké množství nástěnných maleb a pozůstatky rozlehlých zahrad.
'PERADENIYA': Botanická zahrada jež se nachází asi 5,5 km na západ od města 'Kandy' v centrální provincii Sri Lanky a je známá pro své sbírky různých druhů orchidejí. Její sbírka obsahuje více než 300 druhů orchidejí, koření, léčivých rostlin a palem.
ZAHRADA KOŘENÍ V 'MATALE': V této zahradě uvidíte, jak se pěstuje mnoho druhů koření, ke kterým například patří: skořice, vanilka, pepř, kardamon a spoustu dalších druhů koření.

Popis ubytování

ZA KRÁSOU SRÍ LANKY + TANGERINE BEACH 3***:
Jedná se o pobytově poznávací zájezd Srí Lankou. Během prvních 4 noci (ve 3* hotelech s polopenzí) poznáte jedny z nejkrásnějších míst na Srí Lance a následně budete mít možnost zakončit Vaši dovolenou 3-4 noci v hotelu u pláže (nebo více v závislosti na termínu). Během okruhu poznáte hlavní město, sloní sirotčinec, skalní pevnost Sigiriya, jeskyní chrám Dambula, navštívíte zahradu s kořením, královskou botanickou zahradu nebo čajové plantáže v 'Male Anglii'. Poslední den okruhu navštívíte město Galle a následně již pojedete do Vámi vybraného hotelu, kde strávíte zbytek své dovolené a budete moci relaxovat. Během pobytu u moře je česky hovořící delegát k dispozici na telefonu.

OKRUH se jede s anglicky hovořícím průvodcem, česky hovořícího průvodce je možné si připlatit.

Stravováním během okruhu polopenze a u pobytu dle vybraného hotelu.
Líbí se Vám poznávací okruh, ale rádi byste pobyt u moře v jiném hotelu, než máme v nabídce? Rádi Vám připravíme nabídku s hotelem dle Vašeho přání. Stačí nám napsat nebo zavolat.
TANGERINE BEACH HOTEL 3***:
Tento hotel se nachází přímo na pláži v letovisku Kalutara, umístěný v tropické zahradě. Má celkem 179 pokojů (117 s výhledem na moře + 45 s výhledem do zahrady + 2 Luxury Suites + 4 Executive Suites + 11 Junior Suites apartmá), které jsou vybaveny klimatizací, vlastní koupelnou a sociálním zařízením, satelitní TV, trezorem, minibarem, čajovým/kávovým koutkem, telefonem,a balkonem či terasou s výhledem na oceán.  Resort disponuje  bazénem, dětským bazénem, restaurací (s místní a mezinárodní kuchyní) a 4 bary ('Coffee Shop','Coffee Shop Terrace', 'Lounge Bar', 'Pool Bar', fitness a wellness centrem, Spa - s typickýmy procedůrami (Ayurveda) se školeným personálem, kosmetickým salónem, směnárnou, prádelnou, úschovnou, ale i lékařskou službou. Nechybí zde zázemí pro sportovní vyžití, jako je, tělocvična, squash, tennis, badminton, stolní tennis, volejbal a kulečník. Hotel má 24 hodinový room servis a internet.

Strava

Během okruhu je zajištěná polopenze (snídaně + večeře).
Během pobytové části pak dle Vašeho výběru polopenze nebo All Inclusive.

Program

ZA KRÁSOU SRÍ LANKY

1. DEN - PRAHA/COLOMBO
• Let z Prahy do Colomba s přestupem, dle letového řádu ve zvoleném termínu

2. DEN - COLOMBO
• Přílet do Colomba, setkaní s průvodcem a transfer do Colomba (časový posun mezi Srí Lankou a ČR = +4,5 hodiny v době zimního času nebo +3,5 hodiny v době letního času)
• Prohlídka města
• Ubytování v Colombu – hotel 3*, večeře v hotelu

3. DEN – COLOMBO/PINNAWALA/SIGIRIYA/DAMBULLA
• V ranních hodinách po snídani odjezd do Pinnawaly – sloní sirotčinec - návštěva s průvodcem
• Odpoledne návštěva skalní pevnosti Sigiriya a jeskynního chrámu Dambula
• Ubytování v 3* hotelu v oblasti Habarana nebo Sigiriya, večeře v hotelu

4. DEN – SIGIRIYA/KANDY/POLONNARUWA/KANDY
• V ranních hodinách po snídani návštěva bývalého královského města Polonnaruwa
• Po cestě do Kandy návštěva zahrady koření v Matale a manufaktury na výrobu batiky.
• V odpoledních hodinách návštěva města Kandy a posvátného chrámu Buddhova zubu.
* Ubytování v 3* hotelu v Kandy, večeře v hotelu

5. DEN – KRÁLOVSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA/NUWARA ELIYA
• Po snídani dále pokračujeme do Královské botanické zahrady v Peradeniya
• Odjezd do Nuwara Eliya, při cestě návštěva továrny na zpracovaní čaje
• Ubytování v hotelu 3*** v Nuwara Eliya, večeře v hotelu

6. DEN – NUWARA ELIYA/GALLE/ ODJEZD DO HOTELU DLE VÝBĚRU
• Po snídani následuje odjezd na prohlídku města Galle
• Odpoledne příjezd do zvoleného hotelu u pláže
• Ubytování ve zvoleném hotelu…

6. – 9.(10.) DEN - 3 NEBO 4 NOCÍ POBYT U MOŘE (PODLE CELKOVÉ DÉLKY ZÁJEZDU)

9. (10.) DEN – TRANSFER NA LETIŠTĚ
• LETECKÁ SPOLEČNOST SWISS AIR/EDELWEISS AIR: odjezd na letiště mezi 4-5 hodinou ranní, let do Prahy s přestupem v Curychu.
• LETECKÁ SPOLEČNOST EMIRATES: Snídaně v hotelu, vyklizení pokoje cca do 12:00 hodin. Do večerních hodin – osobní volno, zavazadla si můžete nechat ve vyhrazeném místě u recepce hotelu. Ve večerních hodinách transfer na letiště. (za příplatek možnost zajištění late check out)
9. (11.) DEN – ODLET DO PRAHY
• Odlet zpět do Prahy podle letového řádu zvolené letecké společnosti

**ZÁJEZDY S ODLETEM 18.10.18/09.11.18/10.01.19 jsou s ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM BĚHEM OKRUHU (ostatní termíny okruhů jsou vždy s anglicky hovořícím průvodcem s možností česky hovořícího průvodce si připlatit)
Stravováním během okruhu polopenze a u pobytu dle vybraného hotelu.


Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu z Prahy v ekonomické třídě s přestupem dle letového řádu
 • Transfery během okruhu, do hotelu a následně na letiště
 • Ubytování na uvedený počet nocí (3,4) se stravováním dle nabídky
 • Anglicky hovořícího průvodce během okruhu (Česky hovořící ve vybraných termínech)/ Českého delegáta na telefonu během pobytu
 • Poznávací okruh na 4 noci s anglicky mluvícím průvodcem s polopenzí (Český průvodce ve vypsaných termínech)
 • Vstupní poplatky do míst zahrnutých v okruhu ZA KRÁSOU SRÍ LANKY
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - možné zařídit přes naší CK (1200 Kč/os.) či zakoupit přímo na letišti po příletu (40 USD/os.)
 • Cestovní pojištění
 • Fakultativný výlety nad rámec okruhu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Kandy, Nuwara Eliya

Srí Lanka (Cejlon)

Srí Lanka je ostrovním státem v Indickém oceánu u jihovýchodního výběžku Indie, s níž je spojen pásem korálových útesů, nazývaných Adamův most. Dříve byl ostrov známý pod názvem Cejlon. Přírodní krásy tohoto stálezeleného ostrova jsou díky příznivému podnebí velmi rozmanité a Srí Lanka je domovem jedinečných rostlinných i živočišných druhů. Krajina přechází od pobřežních písečných pláží a palmových hájů přes čajovníková a rýžová pole po deštné pralesy. Stejně bohaté je i moře, zejména korálové útesy jsou plné pestrobarevného života. Stejně jako příroda, tak i umělecké a architektonické památky na tomto ostrově své návštěvníky ohromí. Ve městech to jsou stavby pamatující éru kolonialismu. Po celém ostrově jsou rozesety posvátné chrámy, svatyně a poutní místa hinduistických a budhistických náboženství.


ZA KRÁSOU SRÍ LANKY, TANGERINE BEACH ***

Číslo zájezdu: 1406239
Srí Lanka (Cejlon), Kandy, Nuwara Eliya

Všechny termíny a možnosti (25)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
Čt 5.12 – Ne 15.12.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
55 200 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 4.10 – Po 14.10.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
58 500 Kč
Letecky
Vídeň
Út 7.1 – Ne 19.1.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
67 200 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 8.11 – Po 18.11.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
59 000 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 6.2 – Po 17.2.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
64 300 Kč
Letecky
Vídeň
So 14.3 – St 25.3.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
64 600 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 5.3 – So 14.3.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
55 700 Kč
Letecky
Vídeň
Po 18.11 – Čt 28.11.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
61 500 Kč
Letecky
Vídeň
Po 17.2 – St 26.2.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
56 600 Kč
Letecky
Vídeň
Út 17.9 – Pá 27.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
61 800 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 6.9 – Po 16.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
63 000 Kč
Letecky
Vídeň
Po 21.10 – St 30.10.2019
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
59 200 Kč
Letecky
Vídeň
St 1.4 – Pá 10.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
59 400 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 2.4 – So 11.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
59 400 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 3.4 – Ne 12.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
59 400 Kč
Letecky
Vídeň
Ne 19.4 – Út 28.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
60 000 Kč
Letecky
Vídeň
Čt 9.4 – So 18.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
61 600 Kč
Letecky
Vídeň
St 15.4 – Pá 24.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
61 600 Kč
Letecky
Vídeň
Pá 17.4 – Ne 26.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
62 200 Kč
Letecky
Vídeň
Ne 5.4 – Út 14.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
63 200 Kč
Letecky
Vídeň
So 11.4 – Po 20.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
63 200 Kč
Letecky
Vídeň
Út 21.4 – Čt 30.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
65 300 Kč
Letecky
Vídeň
Út 7.4 – Čt 16.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
65 700 Kč
Letecky
Vídeň
Út 21.1 – St 29.1.2020
2 lůžkový pokoj
9 dní
all inclusive
57 300 Kč
Letecky
Vídeň
Po 13.4 – St 22.4.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
70 700 Kč