Ogliastra, cesta do srdce Sardinie

  Itálie, Italská jezera, Piemonte, Sardinie, Bari Sardo, Cagliari, Lago Maggiore, Lesa

Ogliastra, cesta do srdce Sardinie

    Itálie, Italská jezera, Piemonte, Sardinie, Bari Sardo, Cagliari, Lago Maggiore, Lesa
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Mimosezónní itinerář vás zavede do míst, které byste na ostrově možná nečekali a které vám navždy zůstanou v srdci.

Poloha

Program začíná na východě a plynule se přesouvá do vnitrozemí až do samého středu ostrova. Naplánovaná je návštěva několika typických horských vesniček, zlomek průmyslové archeologie a skryté přírodní bohatství i hlavní město ostrova.

Ubytování

Ubytování dle programu první dvě noci v hotelu 4*, 3 noci ve venkovském hotelu, 2 noci v komfortním bed&breakfastu s rodinnou atmosférou. Na vyžádání, za poplatek jednolůžkový pokoj, třetí a čtvrté lůžko.

Program
 • 1. DEN přílet v odpoledních hodinách na letiště v Cagliari a přesun na východ ostrova do letoviska Bari Sardo .
 • 2. DEN Vaše první zastávka bude v jeskyni Su Marmuri, jedné z nejzajímavějších v Evropě. Po asi hodinové prohlídce se přesunete do barevné vesničky Ulassai , kde navštívíte místní tkalcovskou dílnu a v centru budete obdivovat umělecká díla místní rodačky Marie Lai. Po obědě se přesunete na relaxační procházkou v archeologickém parku Seleni, kde objevíte několik tajemství původních obyvatel ostrova. Přespíte v hotelu,
 • 3. DEN Při přesunu do vnitrozemí narazíte na Gairo Vecchio, 'vesnici duchů' která byla obyvateli opuštěna v druhé polovině 20. století v důsledku nebezpečného sesuvu půdy a kde lze krásně pozorovat moc přírody, která si bere zpět, co si člověk přivlastnil. Dorazíte k městečku Ussassai, kde se vydáte na pěší procházkou k azurovým tůním, které vás okouzlí svou čistou místy až smaragdovou barvou. Možný oběd v tradičním agroturismu. V místě se nachází několik stezek, které vás opojnou vůní zlákají k odpočinku a rozjímání v divoké přírodě. Následuje přesun do ubytování v hotelu v Seulu .
 • 4. DEN Po snídani se vydáte k malému městečku Sadali, které je zajímavé tím, že v jeho centru najdete přírodní vodopád. Vaší zastávkou bude přírodní unikát, vodopád Su Stampu e Su Turrunu , který volně padá skalním propadem a můžete navštívit krápníkovou jeskyni Is Janas. Posilněni obědovým balíčkem se vydáte na nejnáročnější, ale jistě i nejpůsobivější část dnešního programu, na sestup k oáze Sa Stiddiosa. Unavení a plní dojmů dorazíte na hotel v srdci tzv. Modré zóny, v Seulu.
 • 5. DEN Dopoledne zasvětíte nenáročnému výšlapu k přírodním bazénům s malým vodopádem Is Caddaias, kde se ti otužilejší mohou i vykoupat. Po obědě vás čeká cesta do historie hornictví na ostrově, důl Funtana Raminosa je součástí geominerálního parku, který je na seznamu památek UNESCO. Výpravou vás provedou bývalí zaměstnanci dolu a podělí se s vámi o silné příběhy, které je provázeli až do uzavření provozu v roce 1983. Po prohlídce se přesunete zpět na hotel v Seulu.
 • 6. DEN Po přespání se vydáte do obce Aritzo , známé po celém ostrově zejména díky kaštanům a poté se vydáte na návštěvu nedaleké vesnice T onara , která je proslulá výrobou vynikajícího tureckého medu, který budeme mít také možnost ochutnat. Následuje zastávka v Sorgono , geografickém středu Sardinie, kde po krátké prohlídce centra navštívíte jeden z nejzajímavějších úkazů v Evropě, archeologický park Biru e Concas. Zhruba 200 menhirů datovaných do doby 3200 až 1800 před naším letopočtem, jejichž význam zřejmě zůstane zahalen tajemstvím. Po cestě na ubytování v Laconi se zastavíte v Muzeu moderního umění v Atzaře .
 • 7. DEN Dopoledne se přesunete do lesa, kde se zúčastníte sběru lanýžů v doprovodu zkušených sběratelů z oblasti. Následovat bude komentovaná prohlídka a degustace ve společnosti L'isola dei Sapori, která se na zpracování lanýžů a jiných prémiových surovin přímo specializuje. Po obědě v rámci procházky pro centru Laconi navštívíte muzeum menhirů, rodný dům svatého Ignáce a park Aymerich se středověkou zříceninou hradu a působivým vodopádem. Následuje přespání v Laconi.
 • 8. DEN přejezd na letiště v Cagliari, odlet v odpoledních hodinách zpět do Prahy.
Stravování

V ceně pobytu je polopenze, obědy je ideální řešit formou obědových balíčků kvůli hojným výletům do přírody.

Poplatky na místě

Vstupy do objektů v orientační výši €80-100/osoba zahrnuje Funtana Raminosa, Jeskyně Su Marmuri, Tkalcovská dílna, Sa Stiddiosa, Muzeum moderního umění, Dům svatého Ignáce, jeskyně Is Janas, sběr lanýžů

Základní cena zahrnuje

 • LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, pronájem vozu kategorie A na celou dobu pobytu,7x ubytování s polopenzí, digitálního audioprůvodce, služby delegáta na telefonu.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Bari Sardo, Cagliari, Lesa
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 699 805
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Ogliastra, cesta do srdce Sardinie
    Itálie, Italská jezera, Piemonte, Sardinie, Bari Sardo, Cagliari, Lago Maggiore, Lesa

Cena
35 376 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 699 805

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
35 376 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
552 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
352 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 290 Kč